Öne Çıkanlar avrupa konseyi mucize Fiyort Donald Trump: Rusya Hazır Ol Enginli Yanıt bin yılın ozanları 29. haftanın hakemleri murat karayılan öldürüldü mü almanya ermeni soykırım iddialarını tanıyacakmı KAAN AIR Yabancılara KDV Muafiyeti BAkan Tüfenkçi PKK sergisi için ne dedi

Akbank'tan Tek Durak Bankacılık Modeli

Akbank tek durak bankacılık çözümleri olarak adlandırdığı modelle orta ve büyük çaplı yaklaşık 2 bin 500 şirkete yönelik olarak finansal danışmanlığı da içeren kapsamlı bir hizmet modelini uygulamaya başlayacak.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil "Tek durak bankacılık modeli dünyada büyük bankaların uyguladığı bir model. Türkiye'de de bu modeli uygulamak için Akbank her türlü üstünlüğe, sermaye ve insan kaynağına ve altyapıya sahip. Kısa değil, orta ve uzun vadeli düşünüyoruz,ileriye bakıyoruz.Bankacılıkta yeni bir kültür oluşacak, tüm finans piyasalarına da olumlu etki yapacak. Büyümeye, yatırıma odaklı ve yüzü dünyaya dönük şirketler için büyük bir fayda üreteceğimize inanıyoruz"dedi.

-"TEK NOKTADAN KAPSAMLI HİZMET"-

Kurumsal Yatırım Bankacılığı iş modeliyle, Akbank'ın  müşterilerinin her türlü ihtiyacını bir noktadan çözümleyeceğini belirten Binbaşgil . müşteriye özel çözümlerin tasarlandığı ve sunulduğu bu yeni hizmet modeliyle Akbank iştiraklerinin de gücünü yanlarına alarak müşterilerine “tek durak” anlayışıyla hizmet vereceklerini söyledi.

Binbaşgil, Akbank, Kurumsal Yatırım Bankacılığı atılımı ile hedeflerine; yenilik, gelişme ve büyümeye gönül veren, yüzünü global pazarlara dönmüş, dünyadaki rakipleri ile aynı finansal hizmet ve araçlara erişmek isteyen, ileriye bakan orta ve büyük ölçekli ticari kurumları aldıklarını vurguladı.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ve Akbank Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda; Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş, Ak Portföy Genel Müdürü Dr. Alp Keler, Aklease Genel Müdürü Şenol Altundaş, Akbank AG Genel Müdürü Banu Özcan, Akbank Dubai Genel Müdürü Cem Ataç da yer aldı.

-"YATIRIMLARIN FİNANSMANINA ETKİN ÇÖZÜM"-

Akbank Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı atılımlarının tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil,  "Ekonomimizin daha da gelişmesi için gerekli olan atılımları her zaman olduğu gibi destekliyoruz. Hem bireysel, hem de kurumsal düzeydeki müşterilerimize sürdürülebilir fayda sağlamaya devam ediyoruz. Bugün hayata geçirdiğimiz Akbank Tek Durak Kurumsal Yatırım Bankacılığıyla da, Türkiye’deki yatırım finansmanına çok daha etkin bir şekilde çözüm üreteceğiz” dedi. Binbaşgil, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu yeni modelimizle, kurumsal müşterilerimiz her türlü ihtiyaçlarını tek bir adresten, tek bir noktaya danışarak çözebilecekler. Farklı ihtiyaçları için tasarlanan, müşteriye özel hizmetler de bu tek noktadan sunulacak. Hem kamu projelerine, hem de özel sektöre ait projelere sağladığımız finansman ve desteği sürdüreceğiz, ekonomimizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Türkiye’nin bankasıyız. Kuruluşumuzdan bugüne olduğu gibi, kurumsal ölçekteki müşterilerimize verdiğimiz destek, ekonomimizin gücüne ve potansiyeline olan inancımızın göstergesi olmaya devam edecek.”

Akbank Kurumsal Yatırım Bankacılığı olarak sunduğu tüm özel ürün ve hizmetleri, Akbank’ın iştirakleri Ak Yatırım Portföy, Ak Portföy, Aklease ile Akbank AG ve Akbank Dubai ile birlikte, “Tek Durak Yatırım Bankacılığı” konseptiyle bir başlıkta topladıklarını ifade eden Akbank Kurumsal-Yatırım ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, müşterilerinin her türlü ihtiyacını, tek bir adresten, tek bir noktaya danışarak çözümlediği, müşteriye özel hizmet üretimlerinin tasarlandığı ve sunulduğu bir Kurumsal Yatırım Bankacılığı anlayışını amaçladıklarının altını çizdi. Çelebioğlu, " Ak Yatırım’ın farklı piyasalardaki uzmanlığı, Ak Portföy’ün zengin portföy yelpazesi ve özel finansal çözümleri, Aklease’in sektöründeki deneyimi, Akbank AG ve Akbank Dubai’nin bulundukları coğrafyalara açılan kapılarımız olmaları bu yeni iş modelimizi daha da güçlendiriyor. Bu modelle müşteri ilişki yönetimimizi, tek kanaldan, kurumsal bankacılık üzerinden yönetiyoruz. Müşterimiz, sadece, kendisi ile ilişkilerden sorumlu olan şubesiyle temasa geçecek. Şube gerekli yerler ile müşteriyi irtibata geçecek ve hep süreçte kalacak."

- DÜNYA PAZARLARINA AÇILIMA ODAKLI-

Çelebioğlu, tüm enerjilerini Türkiye’nin büyüme,  yatırım, ilerleme ve ekonomik büyüme potansiyeline odaklandırdıklarını ifade ederek,  “Geniş kaynak ve imkanlarımız, tüm kaynaklarımızı buraya yöneltiyor olmamız, güçlü bilanço yapımız, yüksek sermaye yeterliliğimiz, müşteriyi yakından tanıyor olmamız, tecrübeli ve uzman ekibimiz, yurtdışı erişim kapasitemiz, müşteriye özel çözümler geliştirme yetimiz, esnek ve hızlı hareket edebilme yeteneğimizle sektörde farklılaşıyoruz. Bu özelliklerimizle de halihazırda özel bankalar içinde en sofistike hizmetleri ve ürünleri sunabiliyoruz.  Yalnızca Türkiye’deki değil, farklı coğrafyalardaki ürün ve hizmetlere erişim ve müşterilerine sunma konusunda da birçok olanağa sahip durumdayız” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.