Kategoriler

ankahaber

Bilgi’li Robotikçiler, “Punnet” İle Dünya İkincisi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan Robotik Takımı, “Laureate Robotik Mühendisliği Mükemmeliyet Ödülü” yarışmasında dünya ikincisi oldu. Başarıyla finale yükselen takım, gümüş madalyanın sahibi oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan Robotik Takımı, “Laureate Robotik Mühendisliği Mükemmeliyet Ödülü” yarışmasında dünya ikincisi oldu. Başarıyla finale yükselen takım, gümüş madalyanın sahibi oldu.

Punnet” isimli projeleriyle “Laureate Robotik Mühendisliği Mükemmeliyet Ödülü” yarışmasına katılan BİLGİ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan Robotik Takımı dünya ikincisi oldu. Tüm elemeleri başarıyla geçerek finale yükselen takım, gümüş madalya ve 6 bin dolarlık ödülü kazandı. Peru’da düzenlenen yarışmanın birincisi ise Brezilya Salvador Üniversitesi oldu.

Endüstriyel lojistik alanında görev alabilecek akıllı bir robot tasarımının ve üretiminin yapılmasını amaçlayan yarışmada; BİLGİ’li öğrencilerin, farklı renk ve konumlardaki objeleri tanımlayarak, renklerine göre ayırıp işaretlenen boşaltma noktalarına objeleri bırakabilen “Punnet” isimli robotu, yarışmanın 6 finalistinden biri oldu. Peru’nun Lima şehrinde gerçekleşen finalde ikinci olan takım; özenli çalışma, projenin niteliği ve sunum performansı kriterleri sayesinde yüksek puan aldı.

İki dönemdir yoğun bir şekilde hazırlandıkları projeyi başarıyla tamamlayan BİLGİ Robotik Takımı öğrencileri Mehmet Ataberk Sarı (takım kaptanı), Uğur Uğurlu, Masarra Mohamed ve Barkın Metin; yarışmaya BİLGİ Mekatronik Mühendisliği Bölümü Dr. öğretim üyesi Mehmet Ayyıldız’ın danışmanlığında hazırlandılar. BİLGİ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Denker, Laureate Network Hakem Heyeti üyeleri arasında yarışmada görev aldı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Yerel
9 Kez Görüntülendi.
Ankara'da Okullar Yarın Tatil Edildi
Spor
6 Kez Görüntülendi.
Beşiktaş Avrupa Defterini Kapattı
Başlıklar
13 Kez Görüntülendi.
Gündemde Bugün-14 Aralık 2018 Cuma
Sağlık
7 Kez Görüntülendi.
Mandalinanın Faydaları Nelerdir?, Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Türkiye
4 Kez Görüntülendi.
Afrin'den Acı Haber: 1 Asker Şehit Oldu
Politika
5 Kez Görüntülendi.
“Kazaya Neden Olan Hususların Açığa Ve Ortaya Çıkarılması Samimi Temennimdir"
Spor
7 Kez Görüntülendi.
Dünya Şampiyonları, Kupayı Vakıfbank Yönetim Kurulu'na Takdim Etti
Magazin
8 Kez Görüntülendi.
Aynur Aydın’ın Albümü Dünya Yıldızlarının Aranjörüne Emanet!
Yerel
3 Kez Görüntülendi.
Plajlar Amatör Balıkçılara Kaldı
Bilim-Teknoloji
7 Kez Görüntülendi.
Avrupa'nın En Önemli Etik Hacker'ından MARKA 2018 Katılımcısına Siber Şok