Öne Çıkanlar mancini thy motorin Akın öztürk tutuklandı mı tbmm Kuşadasında Ölen Hayvanlar İçin Hayvan Mezarlığı Yaptırılacak içişleri bakanlığı istanbul Hatayspor Haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğandan Milli Sporcu Melek Huya Tebrik Telgrafı Mesleki eğitim işsizliğin ilacı Baraj İnşaatında Yaralanan İşçi Askeri Helikopter İle Hastaneye Ulaştırıldı

CHP'nin Ankara ve İstanbul Adayları Belli Oldu

CHP Parti Meclisi (PM), bugün yerel seçim gündemi ile toplandı. Toplantıda 68 Belediye başkan adayı daha belli oldu. CHP'de Ankara’da Mansur Yavaş, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Antalya’da Muhittin Böcek, Adana’da Zeydan Karalar’ı Büyükşehir Belediye başkan adayı  oldu.

CHP Milletvekilleri Tanju Özcan Bolu’dan Belediye Başkan Adayı, Fatma Hürriyet Kaplan'da  İzmit’ten Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. Bunun yanında CHP'de Ağrı'da Ahmet Meriç, Niğde'de Rasım Yılmaz, Sivas'ta Ali Akyıldız Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

CHP'de önce Merkez Yönetim Kurulu (MYK), sonra Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun belirlenen adayları düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya Büyükşehir adaylarımızı belirledik diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nu, Ankara'da Mansur Yavaş'ı, Adana'da Zeydan Karalar'ı Antalya'da Muhittin Böcek'i aday gösterdik.  Bunun yanında 4 de ilimiz var. Ağrı'da Ahmet Meriç'i Bolu'da Tanju Özcan'ı, Niğde'de Rasim Yılmaz'ı Sivas'ta Ali Akyıldız ve İzmit’e milletvekilimiz Fatma Kaplan Hürriyet’i aday gösterdik." dedi.  

TÜRKİYE’MİZİN HUZURU KAÇIYOR
Halkımız iktidarın toplumu kutuplaştırmasından bezdi. İnançları, mezhepleri, kültürleri birbirine düşman etmekten beslenen, intikamcı politikalarının yükünü taşımaktan bezdi. Millet, AKP'nin insanları komşusuna, okul arkadaşına, iş arkadaşına karşı kışkırtan dilinden yoruldu.


TÜRKİYE YOKSULLAŞIYOR
Türkiye iktidarın bilgisiz ve beceriksiz ekonomi yönetiminin faturasını ödemekten bunaldı. AKP doların iniş çıkışlarından, faizlerden söz ederken, millet evine ekmek götürememekten, çocuğunu kalitesiz eğitime teslim etmekten, işsiz kalmaktan söz ediyor. Doların inişi çıkışı, faizlerin oranları AKP'lilerin ve ailelerinin zenginliğini azaltıp çoğaltıyor olabilir. Ama ekonomik kriz yoksullar için açlık demek, çalışanlar için işsizlik, yoksulluk demek. Herkes İstanbul, Ankara ve büyükşehirlerde adayımızın kim olacağını merak ediyor.
Ancak bizim için isimden daha önemli bir gerçek vardı:
Çünkü İstanbul da diğer kentlerimiz de saraydan atanmış bir memur değil, kendi seçeceği başkanını arıyordu. Yani asıl önemli olan İstanbulluların, Ankaralıların, Adanalıların, Antalyalıların ne istediği. Birileri her şey kendilerinin istediği gibi olsun istiyor ama bizim önceliğimiz kendimiz değil kentimiz!
-Kentliler eskimiş, köhnemiş belediye yönetimlerini terk etmek istiyor
-Kentliler atanmış belediye müdürü istemiyor. Seçtiği başkanın kendi rızası sorulmadan görevden alınmasını kabul etmiyor. Kentliler belediye başkanını seçmek ve kendi ne zaman isterse o zaman göndermek istiyor.
-Kentliler seçtiği Başkanın kendisine karşı sorumlu olmasını istiyor. Kentliler Erdoğan gel deyince gelen, git deyince giden birini istemiyor.
-Kentliler sadece başkanın değil, belediyecilik anlayışının da değişmesini istiyor. Kentliler kentleriyle ilgili kararların kendisine sorulmadan alınmasını reddediyor.
-Kentliler sokaklarında hafriyat kamyonlarının cirit attığı, çocuklarını, yaşlılarını ezdiği, yandaş müteahhitler dışında kimsenin kazanmadığı işleri artık yutmuyor.


KENTLERİMİZ TARİHİNE, KÜLTÜRÜNE İHANET EDEN YÖNETİMLERİ REDDEDİYOR
Kimse kentlerin tarihini, kültürünü, mirasını yıkan, yok eden bir belediyecilik istemiyor. Herkes kadınların, çocukların, yaşlıların, engellilerin şehre güven içinde erişebildiği bir hayat istiyor
Örneğin; AKP'nin İstanbul'unda kadınlar sokaklarda, otobüslerde güven içinde hissetmiyor. 6 yaşında çocuklar sabahın kör karanlığında trafik cehenneminde gözünden uyku akarak saatlerce yolculuk yapıyor. Yaşlılar, engelliler megapollerin vahşileşen hızında sokaklara çıkamıyor, hayata katılamıyor. Büyükşehirlerde herkes birazcık nefes almak, sosyalleşmek, iyi vakit geçirmek için CHP’li belediyelerin yönettiği yerlere geliyor. Çünkü kentlerimizin bostanları, bahçeleri, yeşil alanları, insanların onlarca yıldır yaşadığı mahalleleri yandaş iş adamlarına peşkeş çekiliyor, sokak hayvanları şehrin uzak kırsallarında açlığa, ölüme terk ediliyor.

KENTLİLER SAĞLIKLI, GÜVENLİ, EKONOMİK ŞARTLARINA YETİŞEBİLDİĞİ BİR HAYAT İSTİYOR
Kentliler okuluna, hastanesine güven içinde ve ekonomik olarak gidebildiği bir şehir istiyor. Tüm kentliler ucuz ve sağlıklı gıdaya erişebilecek çözümler istiyor.


HUZUR VE BARIŞ İÇİNDE YAŞAYACAKLARI BİR KENT İSTİYOR
Örneğin; İstanbul'da; Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden, her dinden, her mezhepten, her kimlikten insanlar bir arada yaşıyor. AKP İstanbulluları birbirine düşman etmek istiyor. Oysa İstanbullular komşuları ile düşman olmak istemiyor. Onlarla şehrinde, mahallesinde, sokağında, apartmanında, evinde barış içinde, dostlukla, huzur içinde yaşamak istiyor.


KISACASI İSTANBULLULAR DA HERKES GİBİ HUZURLU BİR HAYAT İSTİYOR
Çünkü herkesin derdi aynı. Kentler, kendisinden başka hiçbir şey düşünmeyen yönetimlerden bunaldı, sıkıldı, bezdi. İnşaatlarınızın eziyetinden, ihtiraslı projelerinizin insanların hayatını hiçe saymasından, insanları birbirine düşman etmeye çalışmanızdan, her geçen gün hayatı daha pahalı hale getiren politikalarınızdan yoruldu. Türkiye AKP’den yoruldu.


CHP KENTLERİN KADERİNİ İKİ DUDAK ARASINA ALMANIN DEĞİL, HUZURUNU TESİS ETMEYE ADAY
Biz kentlerimize memur atamıyoruz. Biz, başından beri ne İstanbul için ne diğer şehirler için sadece aday aramıyoruz. Biz hem İstanbul'a hem Türkiye'ye kaybettiği huzuru getirecek, artık sürdürülemez hale gelen yoksulluğu giderecek, yok ettiğiniz demokrasiyi kuracak bir kadroyu kuruyoruz. Çünkü hem Türkiye, hem İstanbul bizden huzurlu, sağlıklı, demokratik ve kendilerini yoksullaştırmayacak şehirler istiyor. Türkiye biliyor ve görüyor ki biz bunu Eskişehir'de yaptık. İzmir'de yaptık. Kadıköy'de, Çankaya'da, Seyhan’da, Konyaaltı’nda, Muratpaşa’da, Nilüfer’de ve tek tek sayamayacağımız kadar çok yerde yaptık. Dünyanın bütün bağımsız belediye endekslerine, araştırmalarına bakın. Türkiye'nin en yaşanabilir, refahı en yüksek, hayatın en kaliteli ve en ucuz olduğu şehirler CHP'nin yönettiği şehirler. CHP’li belediyelerde yılbaşından itibaren asgari ücret 2200 lira olacak ve 31 Marttan sonra CHP’li olacak belediyelerde de bu uygulamayı sürdüreceğiz. Hiç kimse işindne ve aşından olmayacak bizim belediyelerde. Kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler en çok bizim şehirlerimizde mutlu hayatlar sürüyorlar. CHP'li yerel yöneticiler Türkiye'nin en iyileri olduklarını en itibarlı uluslararası zeminlerde kanıtladılar. Aynı araştırmalara AKP'li şehirler de konu oldu. Aynı yarışmalara AKP'li belediyeler de başvurdu. Ama hepsinde sınıfta kaldılar. AKP bağa, bahçeye, bostana bina diker. Biz mutlu hayatlar kurarız. Buraları gençlere, çocuklara, yaşlılara, kadınlara açarız. Bu yüzden tüm adaylarımız kutuplaştıran değil birleştiren, sorunları derinleştiren değil çözen isimler. Bizim adaylarımız atanmış değil, heyecanı, dinamizmi, tecrübesi ve liyakatiyle adaylığı hak etmiş isimler...Tüm adaylarımızın bölgelerine ve kendilerine göre farklı farklı meziyetleri var ama ortak noktaları aynı:
O da kendilerinin değil kentlilerin derdine derman olmaya gelmeleri.
Derman Belediyeciliği yapmak için gelmeleri.
Yani Lale Devri bitti, kır çiçeklerinin devri başlıyor.
Allah’ın izni ve halkımızın takdiriyle geliyoruz.
Az kaldı Türkiye’m, az daha sabır
Önümüz Mart. Martın sonu bahar! " dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.