İYİ Parti İl Başkanlarının yenilenme süreci sona erdi. İYİ Parti atamalar için, “Görev alan İl Başkanlarımıza başarılar diliyor, görevini devreden İl Başkanlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tavsiyesi üzerine istifa eden il başkanlarının yerlerine yapılan atamalar tamamlandı. İYİ Parti’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Görev alan İl Başkanlarımıza başarılar diliyor, görevini devreden İl Başkanlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyoruz” denildi.
YENİ İL BAŞKANLARI
Yaşanan değişim sürecinin ardından İYİ Parti’nin yeni il başkanları şöyle sıralandı:
“Adana-Göktürk Boyvadaoğlu
Adıyaman-Kenan Doğan
Afyonkarahisar-Mehmet İnkaya
Ağrı-Cengiz Alparslan
Aksaray-Özhan Türemiş
Amasya-Adnan Kır
Ankara-Yetkin Öztürk
Antalya-Ahmet Aydın
Ardahan-Sabahattin Sarıçam
Artvin-Nejat Kaşıkcı
Aydın-Betül Akçanal
Balıkesir-Nedim Tuna
Bartın-Mehmet Kasapoğlu
Batman-Kısmet Çelik
Bayburt-Yılmaz Kırıcı
Bilecik-Ahmet Gürses
Bingöl-Hasan Kızılboğa
Bitlis-Ziya Yoldaş
Bolu-Ahmet Örnekbaş
Burdur-Faruk Erkan
Bursa-Yahya Bahadır
Çanakkale-Selahattin yıldızlar
Çankırı-Muhittin Bora Kanat
Çorum-Bekir Özsaçmacı
Denizli-Hasan Akgün
Diyarbakır-Vecdi Ensarioğlu
Düzce-Yunus Özay Er
Edirne-Ekrem Demir
Elazığ-Mevlüt Or
Erzincan-Ümit Özker
Erzurum-İbrahim Dumlu
Eskişehir-Ramiz Tunca
Gaziantep-M. Serkan Karakuş
Giresun-İbrahim Önal
Gümüşhane-Ali Ateş
Hakkari-Yıldırım Örnek
Hatay-Ali Seçer
Iğdır-Fuat Ata
Isparta-Fazlı Özgür Tandoğan
İstanbul-Buğra Kavuncu
İzmir-Hüsmen Kırkpınar
Kahramanmaraş-Ahmet Çabukel
Karabük-Mehmet Aksoy
Karaman-Zühtü Bahadır Bayraç
Kars-Yüksel Akbaba
Kastamonu-Özcan Büyükşen
Kayseri-Süleyman Bozkurt
Kırıkkale-Bülent Şükrü Altınışık
Kırklareli-Mustafa Köseoğlu
Kırşehir-Müfit Göçen
Kilis-Ağa Gündoğmuş
Kocaeli-Şanbaz Yıldız
Konya-Gökhan Tozoğlu
Kütahya-Erol Ertürk
Malatya-Gökmen Kenan Özdağ
Manisa-Hasan Eryılmaz
Mardin-Süleyman Akar
Mersin-Servet Koca
Muğla-İncilay Gezgin Şekerdağ
Muş-Ramazan Aşık
Nevşehir-Tuncay Karataş
Niğde-Hakan Tereci
Ordu-Çiğdem Çelenk Karakaya
Osmaniye-Serat Kılıç
Rize-Ayşegül Özyanık
Sakarya-Selçuk Kılıçaslan
Samsun-Recep Güleroğlu
Siirt-Osman Aydar
Sinop-Hasan Arslan
Sivas-Volkan Karasu
Şanlıurfa-Mehmet Fedai Çakmaklı
Şırnak-Hasan Tatar
Tekirdağ-Sertaç Alkaya
Tokat-Ömer Sağol
Trabzon-Azmi Kuvvetli
Tunceli-Mehmet Demirbaş
Uşak-Naci Yıldırım
Van-Selim Özgökçe
Yalova-Mehmet Çam
Yozgat-Metin Özışık
Zonguldak-Yavuz Erkmen “