Öne Çıkanlar HTC10 tbmm ölümlü dünya Vikingur Zuhal Yalçın Dr. Anita Herczegh maden kazası turizmi canlandırmak için neler yapılmalı 3. toplantı binali yıldırım istanbul mitingi kpss sınavı ne zamana ertelendi Hıristiyan Demokrat Lider: Hollanda Kraliçesi Arjantin pasaportunu Geri Vermeli

Kılıçdaroğlu: Son Günlerde Atatürk’e Yoğun Bir İlginin Olması Bizi Son Derece Mutlu Ediyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Son günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yoğun bir ilginin olması bizi son derece mutlu ediyor. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim ortak değerimizdir. Ama ortak değerimize sahip çıkarken birilerini karalayarak birilerini kötüleyerek yola çıkarsak samimi olmadığımız ortaya çıkar” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nilüfer Belediyesi Beşevler Cimnastik Salonu Açılış Töreni’ne katıldı. Törende konuşan CHP lideri özetle şunları söyledi:

“Ben belediye başkanlarıma iki temel konuda görev verdim. Birincisi şu, seçildiğiniz andan itibaren size oy versin vermesin bütün vatandaşlara eşit davranacaksınız. Hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayacaksınız. 

İkincisi; yine belediye başkanlarıma söylüyorum, seçildiğiniz andan itibaren beldeniz için harcadığınız her kuruşun hesabını belde halkına vereceksiniz. Böylece hiç kimse belediyenin iş ve işlemlerinden ötürü en ufak bir kaygıya kapılmasın.

“HER KURUŞUN HESABINI VERİYORUZ”

Yolumuz doğru. Her kuruşun hesabını veriyoruz. Yolumuz doğru herkese eşit davranıyoruz. Bu aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de en büyük özlemidir. O da der ki toplanan her kuruş verginin hesabını parlamento millete vermek zorundadır.

“ÇÜNKÜ O CUMHURİYETİ KURDU, HİÇ KİMSE ARTIK PADİŞAHIN KULU KÖLESİ DEĞİL”

Her yurttaşa eşit davranılması da Gazi Mustafa Kemal’in hedeflerinden birisidir. Çünkü o cumhuriyeti kurdu, hiç kimse artık padişahın kulu kölesi değil, cumhuriyetin özgür vatandaşlarıdır.

“15 YILDA YAPAMADILAR, BİR YILDA YAPACAĞIZ”

Benim halka bir sözüm var. Bizim iktidarımızda en geç bir yıl içinde Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir öğrenci ‘benim yurdum yok nerede kalacağım’ demeyecek. En geç bir yıl içinde yurt sorununu çözeceğiz. 15 yılda yapamadılar, bir yılda yapacağız.

Bursa eskiden yeşil Bursa’ydı. Ama günümüzde Bursa beton Bursa olarak anılıyor.

“BENİM BURSALILARA BİR SÖZÜM VAR”

Benim Bursalılara bir sözüm var, 2019’da Bursa’da sizlerin desteğiyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığını alacağız. Bursa’yı eski görkemli günlerine kavuşturacağız.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin uluslararası kredi notu Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin kredi notundan daha iyidir.

“ATATÜRK’E YOĞUN BİR İLGİNİN OLMASI BİZİ SON DERECE MUTLU EDİYOR”

Son günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yoğun bir ilginin olması bizi son derece mutlu ediyor. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim ortak değerimizdir. Hangi siyasi görüşten olursak olalım hangi kimlikten olursak olalım hangi inançtan olursak olalım Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Halkı’nın ortak değeridir. Ortak değerimize sahip çıkma hepimizin görevidir. Ama ortak değerimize sahip çıkarken birilerini karalayarak birilerini kötüleyerek yola çıkarsak samimi olmadığımız ortaya çıkar. Ben CHP’nin Genel Başkanı olarak bu ülkede taş taş üstüne koyan ve bugün hayatta olmayan bütün siyasilere şükran borçluyum. Hepsini saygıyla anarım. Hiç kimsenin arkasından kötü söz söylemem. Bir şey söylemek gerekiyorsa onlara şükranlarımı gönderirim ve rahmet dilerim. Ama birileri Gazi Mustafa Kemal’den örnek verip başka bir hayatta olmayan  siyasiye kötü laf ediyorsa Gazi Mustafa Kemal’in yoldaşını beğenmediğini, aslında gönlünde Gazi Mustafa Kemal’i de istemediğini gösteriyor. Biz bütün duygularımızla bütün söylemlerimizle samimi olmak zorundayız.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ORTAK DEĞERİMİZDİR”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ortak değerimizdir. Neden? Cumhuriyet ortak değerimiz mi, evet. Hepimizin cumhuriyeti. Adı Türkiye Cumhuriyeti. Kuran kim Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Onun için ortak değerimizdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk savaş meydanlarından gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatı boyunca Trablus’tan tutun Filistin’e kadar Çanakkale’den tutun Anadolu’nun her bölgesine kadar bütün savaşlarda bütün cephelerde bütün çalışmalarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk vardı ve o Gazi şunu söylüyordu; ‘savaş zorunlu olmadıkça bir cinayettir.’ Ne demektir bu yurtta barış dünyada barış demektir. Savaş zorunlu olmadıkça cinayettir. Dünyada barışı yurtta barışı savunmak hepimizin ortak değeri midir, ortak değeridir. O ortak değerin sahibi kimdir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Demek ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak değeridir. Biz severiz partimizin kurucusudur. Ama bizim partiden olmayan başka partilere  destek veren oy veren vatandaşlarımızın da ortak değeridir Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onu biz sahiplendiğimiz kadar 80 milyonun da sahiplenmesi hepimizin ortak amacıdır.

Başka bir şey daha var, saygı duymak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk düşmanlarının bile saygı gösterdiği dünyanın yetiştirdiği en önemli liderlerden birisidir.

Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk bütün inançlara saygılıdır, bütün inançlara. Bütün kimliklere saygılıdır. Onun milliyetçiliği vatanseverliktir. O her inanca saygı gösterdi.

Biz bütün bu değerleri bilerek bütün bu değerleri kucaklayarak 80 milyonun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duymasını anlıyoruz. Atatürkçülük tabi şudur, Atatürkçülük geçmişe takılıp kapılma değildir, takılıp orada durma değildir. Atatürkçülük Türkiye Cumhuriyetini geçmişten ders alarak çağdaş uygarlığa ulaştırmaktır. Yani  geleceğe taşımaktır Atatürkçülük.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak değeridir.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.