Öne Çıkanlar recep tayyip erdoğan haberleri çalışma Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Türkiyede koronavirüs kaynaklı Toplam Vaka Sayısı Entube hasta sayısı Koronavirüsten iyileşenlerin sayısı İyileşen Toplam Hasta Sayısı Eşcinsellik Haram Değil Mısır Çarşısı Eşcinsellik Entübe

Kılıçdaroğlu’ndan Başkanlık Yanıtı: Bir Kişi Çıkmış İlla Benim Koltuğum Ne Olacak Diye

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, “Darbeyi atlattık, şimdi benim borazanım ötecek. Yok öyle bir şey. Ona izin vermeyeceğiz. Böyle meydan meydan dolaşacağım, istediğimi gerçekleştireceğim, olmaz bu. Türkiye’nin bu kadar sorunu varken işsizlik var, terör var, dolar almış başını gidiyor, bu kadar sorunu varken Türkiye’nin, bir kişi çıkmış illa benim koltuğum ne olacak diye… Yaa koltuğun ne olacak kardeşim otur oturduğun yerde” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin ilk ekolojik yuvasını çocukların hizmetine açtı. Açılışta konuşan CHP Genel Başkanı özetle şöyle dedi:

“Hem darbeye hem diktaya karşıyız. Tam demokrasiyi savunuyoruz. Darbe yapmak istediler hep birlikte karşı çıktık ama dikta yönetimine de karşıyız, tek adam yönetimine de karşıyız. ‘Benim söylediğim doğrudur, ben istediğimi yaparım, ben istediğimi asarım  istediğimi keserim’. Böyle bir şey yok demokrasilerde. Size şu sözü rahatlıkla verebilirim. CHP olduğu sürece demokrasiden asla bir adım kimse geriye atmayacaktır, attırmayacağız.

“Söz Namustur  İmza Namustur”

Herkes şunu çok iyi bilsin. 15 Temmuz sonrası parlamentoda 4 partinin ortak imzaladığı bir  metin var. O metin de çok açık ve net. Güçlü bir parlamenter sistem ihtiyacı vurgulanmıştır. Dört parti ortak imza atmıştır onun altına. Kimse imzasını inkar eder noktaya gelmesin.
Söz namustur. İmza namustur. Güçlü bir parlamenter sistem hepimizin arzusudur.

“Darbeyi Atlattık Şimdi Benim Borazanım Ötecek Yok Öyle Bir Şey”

Darbeyi atlattık, şimdi benim borazanım ötecek. Yok öyle bir şey. Ona izin vermeyeceğiz.  Vermemek bizim görevimizdir. Ha vermezken bedel ödemek gerekiyorsa size sözüm söz o bedeli önce biz ödeyeceğiz. Kimse endişe etmesin.

“Böyle Meydan Meydan Dolaşacağım, İstediğimi Gerçekleştireceğim, Olmaz Bu”

Böyle meydan meydan dolaşacağım, istediğimi gerçekleştireceğim, olmaz bu. Bu olmaz, herkesin anayasaya saygılı olması lazım. Herkesin demokrasiye saygılı olması lazım. Herkesin demokrasiyi savunması lazım.

Demokrasiyi ne için istiyoruz, çocuklarımız için istiyoruz. Demokrasiyi ne için istiyoruz,  azınlıklar da düşüncelerini özgürce ifade etsinler diye istiyoruz. Demokrasiyi niye istiyoruz medya özgürlüğü için istiyoruz. Ne ezilen ne ezen insanca hakça bir düzen için istiyoruz demokrasiyi.
Bugünlerde en çok huzura ihtiyacımız var, bugünlerde en çok barışa ihtiyacımız var, bugünlerde en çok kardeşliğe ihtiyacımız var, bugünlerde en çok demokrasiye ihtiyacımız var, bugünlerde en çok hapishanelerinin boş olduğu bir Türkiye’ye ihtiyacınız var. Bugünlerde en çok gazetecilerin tutuklanmadığı bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Özgür ve bağımsız bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Bugünlerde en çok şehit haberlerinin gelmediği, anaların ağlamadığı bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Bugünlerde en çok bağımsız yargıya ihtiyacımız var. Bugünlerde en çok  hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği güzel bir Türkiye’ye ihtiyacımız var.

Ben sizlere CHP’nin Genel Başkanı olarak açık ve net ifade ediyorum bizim siyaset anlayışımızda cebimizi düşünmek yok. Bizimiz siyaset anlayışımızda nerede bir yoksul varsa onun yoksulluğunu gidermek gibi bir çabamız var.

“Bedeli Ne Olursa Olsun Bu Güzel Ülkeye Tam Demokrasiyi Getireceğiz”

Tam demokrasiyi getirdiğimiz zaman emin olun Türkiye Cumhuriyetinde asla bir daha darbe olmaz. Niye Amerika’da darbe olmuyor, niye Fransa’da olmuyor?
Size sözümüz söz, bedeli ne olursa olsun bu güzel ülkeye tam demokrasiyi getireceğiz, bedeli ne olursa olsun bu güzel ülkeye huzuru getireceğiz, birlikteliği getireceğiz, kimsenin yaşam tarzıyla uğraşmayacağız, kimsenin kimliğiyle uğraşmayacağız, kimsenin inancıyla uğraşmayacağız.
Türkiye’nin bu kadar sorunu varken işsizlik var, terör var, dolar almış başını gidiyor, bu kadar sorunu varken Türkiye’nin, bir kişi çıkmış illa benim koltuğum ne olacak diye… Yaa koltuğun ne olacak kardeşim otur oturduğun yerde, biz Türkiye’nin sorunlarını hep beraber  oturup çözelim. Parlamentoda çözelim, yasa varsa yasayı çıkaralım, bu ülkenin çıkarları için mücadele edelim. Bir tarafımızda savaş var, içerde çatışmalar var. Askerlerimiz başka yerde, gazeteciler hapiste, yazarlar çizerler hapiste, annelerin yüzü gülmüyor.

“Hepiniz Komşularınızı İkna Edin”

Sorunlarımız çok ama bu sorunları aşabilecek kapasitemiz vardır. Türkiye güçlü bir ülkedir. Hepiniz komşularınızı ikna edin, hepiniz arkadaşlarınızı ikna edin, hepiniz sesinizi biraz daha gür çıkarın ve şunu söyleyin; evet biz de tam demokrasiyi istiyoruz, benim ülkem Mustafa Kemal’in ülkesi, Mustafa Kemal Atatürk demokrasiyi savundu.”
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.