Öne Çıkanlar Sperm Ramon Laguarta Dua Lipa konseri nerde TYT Soru ve cevapları Pera Ousmane Cardinal Ndiaye ABD Senatosu fidye Altın Kelebek Şeftalili Soda Levent Gâniyusufoğlu Herbalife Haberleri

MHP Kurultay Tarihi Kesinleşti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kongre çağrılarına dikkat çekerek, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, Parti Tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli Olağanüstü Büyük Kurultayı toplama kararı aldığımı tekraren belirtmek üstlendiğim görevin bir parçasıdır.Bu kapsamda partimiz, ’10 Temmuz 2016 Pazar Günü’Ankara Arena Spor Salonu’nda seçimli Olağanüstü Büyük Kurultayı millet ve tarih huzurunda yapacaktır” dedi. Bahçeli kongrede aday olacağını da "Şahsımla yarışacaklar" sözleriyle bir kez daha vurguladı.

Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak, partisinin olağanüstü kongreye gideceğini duyurdu ve  tarih verdi. 10 Temmuz’da MHP’nin Olağanüstü Kongreye gideceğini belirten Devlet Bahçeli, “Kişisel koltuk ve ikbal hırsıyla hareket eden imtiyazlı bir azınlık rejim ve sistem değişikliği ısrarıyla sabırları zorlamakta, milli güvenliğimizdeki devasa zafiyet ve zayıflıklarla ilgili hiçbir kaygı duymamaktadır” ifadelerini kullandı.

Ülkenin, aşağıya düşüşü, kontrolsüz inişi, istikrarsızlığa mahkûmiyeti kahredici şekilde devam ettiğini vurgulayan MHP Genel Başkanı, Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarına da dikkat çekti. Bahçeli yazılı açıklamasında şöyle dedi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerine dinamit döşemek için plan ve hazırlık yapıldığı, terörizmin ağır tehditlerinin yoğunlaştığı bir zaman aralığında sistem üstünde oynama yapanlar tarihi bir vebale ortak olanlardır. Ülkemizi vesayet zincirleriyle bağlayan çevreler millete tamamen sırt dönmüş, fildişi kulelerinde keyif sürmenin iştah ve hevesiyle milli hassasiyetlerden kopmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi’ni meşgul ederek şirret amaçlarına ulaşacaklarını zanneden gafiller saklı ve ertelenmiş hesaplarını görmenin beklentisiyle oyun içinde oyun tezgâhlamışlardır.Milliyetçi Hareket Partisi’ne sistematik, sonuca odaklı ve intikam esaslı saldırı ve taarruz kurgulayanlar 1 Kasım 2015 tarihinden itibaren anında devreye girmişlerdir.”

-TARTIŞMALARI BIÇAK GİBİ KESMEK ŞART OLMUŞTUR-

MHP’de yaşanan kurultay çağrılarına dikkat çeken Bahçeli, “Artık saklayacak, gizleyecek, öteleyecek bir şey kalmamıştır” dedi. “Tartışmaları bıçak gibi kesmek şart olmuştur” ifadelerini kullanan Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Partimizin zarar görmemesi, birlik ve bütünlüğümüzün daha fazla tahrip edilmemesi nedeniyle Genel Başkanlık sorumluluğu altında bir dizi karar alınmış ve bunlar şu başlıklar halinde belirlenmiştir: Milliyetçi Hareket Partisi’nin Olağanüstü Tüzük Kurultayına gitmesi için başlatılan hukuki süreç Yargıtay 18’nci Hukuk Dairesi’nin dün verdiği kararla nihayete ermiştir.Partimiz verilen bu karara saygı duyacak ve riayet edecektir.Dosya üzerinde ve tartışmaların gölgesinde çalışan ve vicdanen sorgulanmaya açık yanları çok olan Yargıtay 18’nci Hukuk Dairesi’nin ulaştığı sonuç, Ankara 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 8 Nisan 2016’da vermiş olduğu kararın oy birliğiyle onandığını bariz olarak göstermektedir.”

Yargıtay’ın MHP ile ilgili verdiği son karara işaret eden Devlet Bahçeli, “Hukuk son sözünü söyledikten sonra Olağanüstü Büyük Kurultayın toplanması hususunda beklentiler doğal olarak artmış ve fazlalaşmıştır” dedi ve şöyle devam etti:

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin yıpratılma çabalarının, güçten ve gözden düşürme arayışlarının önüne kesinlikle geçmek zaruri ve kaçınılmaz hal almıştır. Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, Parti Tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli Olağanüstü Büyük Kurultayı toplama kararı aldığımı tekraren belirtmek üstlendiğim görevin bir parçasıdır.Bu kapsamda partimiz, ’10 Temmuz 2016 Pazar günü’Ankara Arena Spor Salonu’nda seçimli Olağanüstü Büyük Kurultayı millet ve tarih huzurunda yapacaktır.Tüzük tadilatı konusundaki talep ve çağrılar da etraflıca değerlendirilip lazım gelen tedbir ve düzenlemeler doğal mecrasında aşama aşama yerine getirilecektir.Milliyetçi Hareket Partisi’ni kaosa sürüklemek için el ovuşturmak, Olağanüstü Büyük Kurultayla ilgili somutlaşmış siyasi irademizi sulandırmaya yeltenmek iyi niyetli bir tavır görülemeyecektir. Kaldı ki aksi davranış ve tutumlara da müsaade edilmeyecektir.”

-"ŞAHSIMLA YARIŞACAKLAR..."-

MHP’nin, tecrübe ve birikimiyle içinde bulunduğu zorlu süreci aşma beceri ve basiretine sahip olduğunu vurgulayan Bahçeli, Bu konuda tüm dava arkadaşlarıma, büyük kurultay delegelerimizin vicdan ve sağduyusuna güvenim eksiksiz ve tamdır.Seçimli Olağanüstü Büyük Kurultay’da isteyen, dileyen ve şartlara haiz olan herkes Genel Başkalığa, Merkez Yönetim Kurulu veya Merkez Disiplin Kurulu üyeliğine aday olabileceklerdir” çağrısında bulundu. Bahçeli şöyle dedi:

“Demokrasinin kural ve mekanizmaları tümüyle çalıştırılacak, emanetin asıl sahibi Milliyetçi-Ülkücü irade kararını verecek, gereğini yapacaktır. Şunun özellikle bilinmesini isterim ki, kim ya da kimler Genel Başkanlığa aday olacaksa şahsımla yarışacaktır. Daha önce de ifade ettiğim üzere, asıl mücadele bundan sonra başlayacak, Milliyetçi Hareket Partisi çok yakında gireceği demokratik sınavdan güçlenerek, arınarak, kamburlarından kurtularak çıkacak ve kutlu yoluna emin adımlarla devam edecektir.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.