Öne Çıkanlar GS-Akhisarspor REYER Venezia - Galatasaray 18 mart gündemi Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun yarsav çukurova üniversitesi gızıa gate elektrik kesintisi ne zaman medndil kapmaca Rumen Radev tümsiadın askeri ayaklanma açıklaması altın ne kadar arttı

MHP’li Yalçın:  NTV’de Yayımlanan Basın Odası ‘Tetikçi’ Bir Programa Dönüşmüştür

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP aleyhinde linç ve itibarsızlaştırma kampanyası yürütüldüğünü iddia ederek, “Ne yazık ki NTV’de yayımlanan Basın Odası, adı geçen kanalın formatına ve yayın ilkelerine uymayan ‘tetikçi’ bir programa dönüşmüştür” açıklamasında bulundu.

MHP’li Yalçın, bazı köşe yazarlarının MHP’ye yönelik değerlendirmelerine dair açıklama yaparak darbe girişimi ve sonrası sürecin MHP lideri Devlet Bahçeli’nin üstlendiği başat rolün muhalif ve muarız çevrelerde hem hayal kırıklığı hem de travma yarattığını belirtti.

“MHP Aleyhtarlığı Konusunda Başı Çekenler Eski Marksist Görüşünün Artıklarıdır”

Yalçın, darbe girişimi öncesinde suni gündemlerle MHP’de olağanüstü kurultay süreci yaratmaya çalışılırken Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığından uzaklaştırılacağını ve siyaset sahnesinden ineceğini varsayan çabaların boşa çıktığını, Bahçeli’nin bir siyasi fenomene dönüşmesi karşısında yeni bir düşmanlık furyasına yerini bıraktığını ifade ederek açıklamasına şöyle devam etti:

“Kamuoyunda dikkatlerden kaçmamaktadır ki Devlet Bahçeli ve MHP aleyhtarlığı konusunda özellikle medyada başı çekenlerin çoğu, eski Marksist dünya görüşünün artıklarından oluşmaktadır. 
Bunların Türk insanının beklentilerini ve millî değerlerimizi göz ardı eden ideolojilerinin, solculuklarının millet nezdinde bir değeri ve karşılığı kalmamış, durdukları konum da çoktan en aşağı derekeye düşmüştür.  Artık bunların fikirlerinin de hayat tarzlarının da yorumlarının da siyaset anlayışlarının da modası geçmiştir. Millet, bunların kıratını, tıynetini ve kaç paralık adamlar olduklarını iyice öğrenmiştir.
Söz konusu güruh, köhne fikirlerine; millete yabancı, halkın önceliklerinden bihaber kimliklerine rağmen, vaktiyle kader birliği etmiş olmanın hatırına, birtakım medya kuruluşları ve sermayedarlar tarafından hâlâ kollanmakta, hepsinin dünyalıkları temin edilmektedir.
21. yüzyıl Türkiye’sinin renkli kadrajında yer bulmaları giderek imkânsızlaşan bu silik gazeteci tayfası, en azından gündem fotoğrafında görünür olabilmek için ihtiyaç duydukları siyasi kimyasalları, MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığını sürdürmekte bulmuşlardır.
Değişen çağa rağmen beyinlerine musallat olan Marksist fikir sendromundan kurtulamayan bazı köşe yazarları, hem kendilerine bir yer açıp varlıklarını bir şekilde gösterebilmek ve giderek silikleşen, kaybolan siluetlerini görünür kılmak hem de siyasi eğilimlerine uygun adreslere hizmet etmek için MHP aleyhtarlığını sermaye yapmışlardır.

Genellikle insan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü, eşitlik ve barış gibi kelimelerin ardına köhne görüş ve ideolojilerini saklayarak MHP aleyhtarlığını sürdüren kalem ve ağızların hizmet ettiği çevreler, siyasi oluşumlar bellidir.

Bunlar, dün ‘çözüm süreci’ne destek vermişlerdir. Bugün de mağduriyet edebiyatı yaparak zımnen FETÖ/PDY ve PKK gibi illegal terör örgütlerinin militanlarına destek olmakta, onlara kendilerini kurtaracak karine oluşturmaya çalışmaktadırlar.”

“MHP Düşmanı Gazetecilerden Biri Mehmet Tezkan’dır”

Başkanlık meselesi ve Anayasa değişikliğiyle ilgili MHP’nin çıkışına bu güruhun hep bir ağızdan karşı çıkmasının arka planında kendi haklılıklarının değil, bilakis MHP lideri Bahçeli’nin siyaset masasında yerini perçinleyen haklılığı yattığını belirten Yalçın, MHP ve  Bahçeli’nin siyaset sahnesinde oynadığı etkin rolünden dolayı medyada ne kadar gizli veya açık MHP muarızı kalem erbabı ve yorumcu varsa hepsi koro hâlinde hücuma geçtiğini ifade etti.
Yalçın, MHP düşmanı gazetecilerden birinin Mehmet Tezkan olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:
“Tezkan, MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin çıkışını ‘Hadi başkanlık sistemine geçelim.’ şeklinde bir davet olarak değerlendirmiştir. Mehmet Tezkan bir süre önce de yorumcu olarak katıldığı NTV’deki Basın Odası adlı programda MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli hakkında mesnetsiz iddialarda bulunmuştur.Tezkan, Sayın Bahçeli’nin olağanüstü kurultay çabaları ve müzmin muhaliflerle ilgili davalar konusunda hâkim ve savcıları ayarladığını ve mahkemenin seyrini değiştirdiğini öne sürerek iftira etmiştir”

“Basın Odası ‘Tetikçi’ Bir Programa Dönüşmüştür”

Basın Odası programı hakkında “Ne yazık ki NTV’de yayımlanan Basın Odası, adı geçen kanalın formatına ve yayın ilkelerine uymayan ‘tetikçi’ bir programa dönüşmüştür” ifadelerini kullanan Yalçın, programın yorumcuları ve sorumluları tarafından programa davet edilen konuklar aracılığıyla sık sık MHP aleyhinde linç ve itibarsızlaştırma kampanyası yürüttüğünü belirtti.

Yalçın, sözlerine şöyle devam etti:
“Partimize saldırılmasına izin veren NTV’nin yöneticilerinden, maksatlı yayınlarına son vermelerini veya asıl gayelerini cesaretle açıklamalarını bekliyoruz.
Mevcut yayın anlayışını sürdürdükleri takdirde bundan sadece adı geçen menhus programın değil, kanalın sahiplerinin de MHP’yi hasım belleyerek siyasi tetikçiliğe soyunduklarını anlayacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Söz konusu kanalın sahipleri ve yöneticilerine, eğer siyasete bu kadar meraklıysalar medya sektörünü bırakıp bir siyasi partiye girerek MHP’ye muhalefeti uygun yollardan sürdürmelerini tavsiye ediyoruz.

“Bir Başka Müzmin MHP Muarızı Ümit Zileli”

Bir başka müzmin MHP muarızı Ümit Zileli de Sözcü gazetesindeki yazısında, Genel Başkanımız hakkında ‘Pazarlık çok önceden kotarıldı. Partinin muhaliflerin eline geçmesinin önlenmesine karşılık bir diyet borcu vardı, onu ödüyor.’diyerek uçuk bir iddia ortaya atmıştır.

Bunlar boş, mesnetsiz, desteksiz ve rezil iftiralardır. Tartışılan MHP ve Lideri değildir. Asıl tartışılan bu gibi isimlerin meşru olup olmadığıdır.
Mehmet Tezkan’ı ve Ümit Zileli’yi hiçbir delile, sağlam ve sağlıklı bilgiye dayanmayan iddialarını ispata davet ediyoruz.
İddialarını ispatlamadıkları takdirde iftira ettikleri için mahkeme önünde hesap vermekle kalmayacaklar, aynı zamanda onursuzlukları, yalancılıkları ve sahtekârlıkları hukuken tescillenecektir.”
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.