Öne Çıkanlar abd Normalleşme ne zaman başlayacak Covid 19 SMA Hastalığı Nedir öğretmen ataması cumhurbaşkanı erdoğan rusya Havva Hazırbulan Hakkari tbmm terör Barış Pınarı Bölgesi

Sarıgül, İktidarda Yapacaklarını Anlattı: “Devletin Arazisini Evsiz, Topraksız Vatandaşlarımıza Vereceğiz”

Ankara’da düzenlediği basın açıklaması ile iktidarda yapacağı uygulamaları tek tek anlatan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, devletin kullanılmayan arazilerini evsiz vatandaşlar için tahsis edeceğini belirterek, “Barınmayı temel hak olarak gördüğümüz için ilk evini alan vatandaştan vergi almayacağız. İlk eve sahip olmak isteyenlere çok düşük faizle kredi vereceğiz” dedi.

Türkiye’nin tüm bölgelerinde örgütlenme çalışmalarına hızla devam eden Türkiye Değişim Partisi’nin Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ankara’da basın mensupları ile bir araya geldi. Buradaki konuşmasında her gün 2-3 ilde “İktidara Hazırlık Merkezi” açtıklarını dile getiren Sarıgül, “Biz, bugün siyaset sahnesinde yer alan hiçbir partinin ne yedeği ne hizbi ne de parti içi kliği değiliz. Biz bugün siyaset sahnesindeki partilerin hiçbirinin benzeri, ortağı, takipçisi ya da gölgesi değiliz. Biz, yepyeni bir siyaset anlayışı ile Türkiye’nin 83 milyonunun dertlerine çare olmak üzere gelen Türkiye Partisiyiz. Biz hiç kimsenin sofrasından pay almaya gelmiyoruz. Biz, bu ülkenin tüm insanlarına zengin ve bereketli bir vatan sofrası kurmaya geliyoruz. Bu sofrada her herkese yer olacaktır. Bu sofrada herkesin karnı doyacaktır” dedi.

 Açıklamalarına devam eden Genel Başkan Sarıgül, partisinin iktidarında yapacağı tüm icraatları tek tek anlattı. Sarıgül’ün konuşmasının başlıkları şöyle:

“TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜME İHTİYACI VAR”

 Türkiye’nin kavgaya, lafa, polemiğe ihtiyacı yok. Türkiye’nin çözüme ihtiyacı var. Göreceksiniz ki, Türkiye Değişim Partisi’nin gündeminde hep çok taze ve radikal çözümler olacak. Siyasetimiz hakkında sizlere bir fikir vermek üzere bugün sadece birkaç konudaki görüşlerimizi hızla paylaşmak istiyorum; 

“BELEDİYE MECLİSLERİNDE KARARLARIN YÜZDE 90’INI HALKA SORACAĞIZ”

“Biz, Türkiye’nin Referandum Cenneti olması gerektiğini düşünüyoruz, şu anda internet üzerinden her gün referandum yapmak mümkün. Vatandaşa 5 yılda bir sorma devrini bitireceğiz.  Büyük projeleri; eğitim, sağlık ve adaletle ilgili büyük yasal değişikliklerin hepsini vatandaşa soracağız. Belediye meclislerinde verilen kararların yüzde 90’ını referandumla halka soracağız.

“HİÇBİR DAVA 1 YILDAN UZUN SÜRMEYECEK”

Biz, “Süper Hızlı Devlet” Anlayışına inanıyoruz. ‘Devlette 1 gün’, ‘Mahkemede Tek Celse ve 1 Yıl kuralı’ getireceğiz.  Hiçbir kamu kuruluşu vatandaşın başvurusunu 24 saatten fazla geciktiremeyecek. Hiçbir dava 1 yıldan uzun sürmeyecek.   Savsaklayan, geçiştiren, pusuda bekleyen idare anlayışına son vereceğiz.

“DEVLETİN ARAZİLERİ EVSİZ VATANDAŞLARA VERİLECEK”

Biz, Barınmayı ‘Temel Hak’ olarak görüyoruz. Bu nedenle devletin arazilerini evsiz, topraksız vatandaşlarımıza vereceğiz.  Türkiye topraklarının yarıdan fazlası kamunun mülkiyesinde.  783 bin kilometrekarelik alanın, 425 bin kilometrekarelik kısmı hazineye ait (%52).  Almanya, Hollanda ve Belçika’nın toplamı kadar arazi devletin elinde atıl yatıyor.  Vatandaşın ise evi yok, kirada oturuyor.  Bu arazileri vatandaşlara verecek, barınma sorununu çözeceğiz.  Barınmayı temel hak olarak gördüğümüz için ilk evini alan vatandaştan vergi almayacağız. İlk eve sahip olmak isteyenlere çok düşük faizle kredi vereceğiz.

“HER VATANDAŞA 30 GB ÜCRETSİZ İNTERNET”

Biz, İletişim Temel Hak Olarak Görüyoruz. Güvenlik, sağlık, beslenme ve adalet ne kadar önemliyse bugünün dünyasında iletişim de o kadar hayati.  İnternet artık yaşam için zorunluluktur ve temel haktır. Her vatandaşımıza 30 GB interneti ücretsiz vereceğiz.

Öğrencilerin okul hayatı için gerekli elektronik cihazlardan vergi alınmayacak.

“EVLİLİKTE TÜM İŞLEMLER ÜCRETSİZ”

Biz Aile Kurmayı Temel Hak Olarak Görüyoruz. Bu nedenle evlilikte tüm işlemleri ücretsiz, tüm alışverişi vergisiz yapacağız. Evlenen çiftler yıllarca borç ödemekle uğraşıyor, büyük sıkıntılar çekiyor. Devletin aileyi koruması ve teşvik etmesi gerektiğini düşünüyoruz. 

“İLK ARABA KESİNLİKLE VERGİSİZ OLACAK”

Biz Ulaşımı Temel Hak Olarak Görüyoruz. Bu nedenle ilk araba kesinlikle vergisiz olacak. Her ailenin ilk ve temel arabasını tüm vergilerden muaf tutacağız.  Böylece vatandaş ilk arabasına, piyasanın yarı fiyatına sahip olacak. Zaten bu kişi yakıt alınca 2-3 kat vergi ödüyor. İkinci aracında zaten vergi ödüyor. İlk arabası vergisiz olacak.

“ÜNİVERSİTELERİ HOCALAR VE ÖĞRENCİLER BİRLİKTE YÖNETECEK”

Biz Bilim’i Toplumsal Hak Olarak Görüyoruz. Bu nedenle bizim iktidarımızda Üniversiteleri hocalar ve öğrenciler birlikte yönetecek.  Hiçbir kişi veya makam binlerce profesörün ve öğrencilerinin yaptığı seçimi yok sayıp yerine rektör atayamayacak. Bize göre bir siyasetçinin üniversiteye yapabileceği en büyük hizmet, oradan uzak durmasıdır.

“KAMUDA ‘GİT ŞU BELGELERİ GETİR’ DEVRİNİ BİTİRECEĞİZ”

Biz Devlete Erişimi Temel Hak Olarak Görüyoruz. Bu nedenle Devlet kurumlarına yapılan tüm telefon aramaları ücretsiz olacak. Devlete başvurmak, dilekçe vermek hiçbir şekilde bir ücrete harca tabi olmayacak.  “Git Şu Belgeleri Getir” Devrini Bitireceğiz. Hiçbir kamu kuruluşu vatandaşa “Git şu kurumlardan şu belgeleri getir” diyemeyecek.   Kamu kuruluşu, diğer kurumdan belgeyi kendisi internet üzerinden temin edecek. Devlet kendi içindeki işi vatandaşa yükleyemez, vatandaş kapı kapı dolaştırılamaz.

“GENÇLERİN ÜLKEYE OLAN GÜVENİNİ YENİDEN TESİS EDECEĞİZ”

Gençlerimizin ülkemize ve devletimize güvenini yeniden tesis edeceğiz.  Hiçbir kamu kurumu mülakatla işe alım yapamayacak.  Devlette işe girme ÖSYM tarafından yapılan eşit objektif sınavla olacak.  Adaletsizliğin kalesi olan mülakat sistemi derhal tarihin çöplüğüne atılacak.

“GERİ KALMIŞ İL VE İLÇELERDEKİ YATIRIMLAR VERGİSİZ OLACAK”

Biz Ekonomik Refahı Temel Hak Olarak Görüyoruz. Bu nedenle refahı tüm topluma yaymak için “Sıfır vergisiz şehirler” ilan edeceğiz.  Türkiye’nin geri kalmış il ve ilçelerine yapılacak yatırımlarda vergi sıfır olacak. Böylece buralar sanayi ve ticaretin gelişme merkezleri olacak.  İş yoksa kar yok demektir. Kar yoksa vergi de yoktur.

“HİÇBİR KÜLTÜR SANAT FALİYETİ VERGİYE TABİ OLMAYACAK”

Biz Kültür Sanatı Temel Hak Olarak Görüyoruz. Hiçbir kültür sanat faaliyeti vergiye tabi olmayacak. Dev film platoları kurulacak bu sayede kültür sanat üretimi artacak, vatandaşlar mutlu olacak ve Türkiye dünyaya eğlence ihraç eder hale gelecek.

“BUNLARI ‘BARIŞ EKONOMİSİ’ İLE YAPACAĞIZ”

Peki nasıl yapacağız bunları? Bunları Barış Ekonomisi ile yapacağız. Türkiye’yi ‘Barış Ekonomisi’ ile büyüteceğiz. Türkiye’nin çatık kaşa, cezaevleri inşa etmeye, her önüne gelene tehdit savurmaya değil; gönülleri barıştırmaya, düşmanları dosta çevirmeye ihtiyacı var.  Türkiye içerde ve dışarıda barışı sağlarsa net olarak her yıl bütçesine 50 milyar Dolar kazandırır. İşte kaynak, işte Türkiye’nin büyümesinin 5 harflik şifresi budur: BARIŞ, BARIŞ, BARIŞ. Türkiye kendisi ve dünya ile barışık bir ülke olursa, kaynak da gelir, refah da gelir.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.