Öne Çıkanlar zidane müsia dan 1 mayıs açıklaması galatasaray odeabank maçı hangi kanalda devlet ekranı anıtkabiri ziyaret ettimi Mircea Lucescu tambis 16 Ocak 2017 TBMM Gündemi st. regis oteli çil didim Dünya Kupası İVEK

Akbank Girişimci Geliştirme Başvuruları Başladı

Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu ve Akbank işbirliği ile gerçekleştirilen “Akbank Girişimci Geliştirme Programı”na başvurular başladı. Programa Türkiye'de kurulmuş bir şirketin yönetimde aktif olan bir ortağı veya üst düzey yöneticisi başvurabilecek. Değerlendirme sürecinde ise; projelerin yarattıkları katma değer ve hedefler ön planda tutulacak.

Akbank ve Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu işbirliği ile gerçekleştirilen “Akbank Girişimci Geliştirme Programı” başvuruları 16 Ekim 2016’ya kadar devam edecek. Programa Türkiye'de kurulmuş bir şirketin yönetimde aktif olan bir ortağı veya üst düzey yöneticisi başvurabilecek. Programda yapılacak değerlendirme ve seçim sürecinde; projelerin yarattıkları katma değer, ne kadar inovatif oldukları, kat ettikleri yol, büyüme potansiyelleri ve hedefleri gibi konular göz önünde bulundurulacak. 
Akbank Girişimci Geliştirme Programı kapsamında girişimcilere, toplam beş gün süren ve büyüme yolculuklarında bilmeleri gereken strateji, inovasyon, pazarlama, operasyon, finans, insan kaynakları, hukuk, fikri mülkiyet ve kamu destekleri konularında bilgi verilecek. Eğitimler 14-18 Kasım 2016 tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Karaköy Minerva Palas’ta düzenlenecek ve program sonunda katılımcılara Sabancı Üniversitesi tarafından sertifika verilecek. Sertifika töreninin ana konuşmacısı ise son zamanların dikkat çeken girişimcilerinden, ABD’de doktora yaparken Silikon Vadisi’nde kurduğu girişime 2 haftada 1 milyon dolar yatırım alan, Türkiye’ye dönüp kısa sürede Eve Biri Lazım, Çaycı ve PayPad gibi ses getiren girişimleri başlatan, ¨Türkiye’de her sorun bir fırsattır¨ diyen Veysel Berk olacak.

 
Programa ilişkin bilgi veren Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, ekonomik büyümeye dinamizm ve ivme kazandırmak için girişimcileri desteklemenin büyük önemi olduğuna işaret etti ve ekledi:
“Girişimcilik ve yenilikçilik ekonominin önemli unsurları arasında yer alıyor; verimliliği artırırken, büyümeye hız kazandırıyor ve dolayısıyla yeni iş olanakları yaratıyor. Bu nedenle, finansmandan, pazar bulma aşamasına kadar geniş anlamda girişimcinin yanında olmamız gerektiğine inanıyoruz. Akbank olarak, ülkemiz için değer yaratma misyonumuzu girişimcilik alanında yaptığımız projelerle güçlendiriyoruz. Buradan hareketle, ülkemizde girişimcilik kültürünün daha da yaygınlaşması, daha fazla girişimci yetiştirilmesi ve girişimciler için fırsatların artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple, girişimcilere bir yandan her türlü bankacılık ürün ve hizmetlerini götürürken, bir yandan da sürdürülebilir büyümelerini sağlamak için danışmanlık ve eğitim destekleri veriyoruz. Bu amaçla, Sabancı Üniversitesi ile birlikte "Akbank Girişimci Geliştirme Programı"nı hazırladık. Çok sayıda girişimci arasından belirlenecek 50 girişimcimiz, bu yıl da bir tür mini MBA programı niteliğindeki bu eğitime katılacak. "Akbank Girişimci Geliştirme Programı"nı tamamlayan girişimcilerimiz, geleceğe daha güvenle ilerlemeleri için sağlıklı büyümenin yollarını ve yöntemlerini öğrenecek.
Eğitimler, Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri ve iş dünyasında konusunda uzman isimler tarafından verilecek. Program kapsamında; Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi  Dilek Çetindamar “KOBİ’lerde İş Planı & İş Modelleri”, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Cenk Kocaş “KOBİ’lerde pazarlama ile değer yaratma”, Yalın Enstitü’den Uzman Hüsrev Yaman “KOBİ’lerde Operasyonlar, Yalın Üretim & Yönetim ile rekabetin önüne geçme”, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Berna Beyhan “KOBİ’lerde Strateji & İnovasyon ile fark yaratma”, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Yiğit Atılgan “KOBİ’lerde doğru finans yönetimiyle büyüme”, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Arzu Wasti “KOBİ’lerde liderlik ve insan kaynakları yönetimi”, Diffusion Capital Partners Kurucu Ortağı Ömer Hızıroğlu “KOBİ’ler için Hukuk & Fikri Mülkiyet”, Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu kamu fonları uzmanı Başar Kaya “KOBİ’ler için Kamu Destekleri” konu başlıklarına değinecek.
Akbank Girişimci Geliştirme Programına ilişkin bilgi veren Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu Akademik Direktörü Prof. Dr. Dilek Çetindamar: “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının endeksinde Türkiye'nin ‘En Girişimci ve Yenilikçi Üniversitesi’ olmanın getirdiği sorumlulukla sürekli yeni faaliyetlerle girişimcilere katkıda bulunmamız gerektiğinin bilincindeyiz ve Sabancı Üniversite olarak buna göre hareket ediyoruz. 2003 yılından beri devam eden Girişimci Geliştirme Programı’nda orta gelir tuzağı diye ifade edilen büyüme kıskacından Türkiye'nin çıkmasına destek olacak olan yenilikçi ve yaratıcı girişimlerin yeteneklerinin geliştirilmesi için çalışıyoruz. O yüzden, sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme aşamasına gelmeye çalışan ve kendini "yalnız" hisseden girişimcilerin, hem modern girişimcilik ve yönetim teknikleri hakkında haberdar olmalarını hem de kendi gibi olan birçok girişimciyle tanışmalarını hedefledik. Küresel rekabette Türk KOBİ’lerinin yenilikçilik, hız ve icraat yönlerinde bir sıçrama yaşamaları çok önemli, biz de Akbank’ın destekleriyle her sene Türkiye ekonomisinin bel kemiği KOBİ’lerimizden 50 KOBi’mizin rekabetçi gücünü arttırmak için buna uygun olacak şekilde, geniş kapsamlı bir sertifika programı hazırladık.” dedi.
Akbank Girişimci Geliştirme Programı Hakkında:
2003 yılından beri devam eden ve Endeavor, Kagider ve Inovent tarafından da desteklenen “Akbank Girişimci Geliştirme Programı”; girişimcilere başarılı, verimli bir işletme kurmalarını sağlayacak sağlam bir altyapı sunabilmek, gerekli eğitimleri vermek ve uygulamalı proje çalışmaları gerçekleştirmek için planlandı. 13 yıl önce ilk uygulaması gerçekleştirilen proje, dünya örneklerinin sonuç ve deneyimlerinden yola çıkarak Türkiye koşullarına göre tasarlandı ve süreç içinde sürekli geliştirildi. Program; girişimciliğe adım atmış/bir süredir faaliyette bulunan ve büyüme aşamasına gelen girişimcilere büyümeyi nasıl gerçekleştireceği konusunda bilgi birikimi kazandırmayı amaçlıyor.
Sabancı Üniversitesi tarafından verilen eğitimler ile kuruluşlarını büyütmek isteyen girişimcilere bu fırsatı sunan programın seçici jürisi, başvuruları fikir aşamasındaki girişimcilerden değil, en az 2 yıl faaliyette olan, şirketleşmiş ancak büyüme aşamasında sorunlar yaşayan girişimcilerden seçiyor. Akbank Girişimci Geliştirme Programı’nda Türkiye’nin her yerinden gelen KOBİ’lere bir hafta boyunca ücretsiz eğitim veriliyor. Eğitimlere hali hazırda şirketleri bulunan girişimciler katılabiliyor.
Katılımcılar, Akbank Girişimci Geliştirme Programı kapsamında şirketlerin büyüme dönemindeki finansal hesaplamalarından farklı iş modellerine göre pazarlama ve operasyon planlarının yapılmasına kadar çok geniş bir çerçevede eğitim alıyorlar, seminerlerde kredi ve öz sermaye ihtiyaçlarının karşılanması, iç ve dış pazarlarda büyüme konularında da bilgi alma fırsatını yakalıyorlar. Program kapsamında başarılı girişimciler ziyaret ediliyor veya derslere konuk edilerek başarı hikayeleri anlatılıyor. 2014 yılında düzenlenen Akbank Girişimci Geliştirme Programı’nın sertifika töreninde katılımcılar Hasan Aslanoba’nın, 2015 yılında ise Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı Kurucusu Mehmet Buldurgan’ın hikayesini dinleme fırsatı yakaladılar.
Ücretsiz olarak katılım sağlanabilecek programa başvurular www.akbank.com/ggp adresi üzerinden 16 Ekim 2016’ya kadar devam edecek.   


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.