Öne Çıkanlar 21 Kasım 2017 Gündem Özeti Seda Sayanın Seviyorum şarkısı Kayserispor Haberleri serhat önder nereliydi İBBden Bıçaklı Şoför Açıklaması 13 temmuz gündem özeti mesleki yeterlilik kursları Belçikada türk çadırı 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü Sponsorluk Anlaşması Bayram Tatiline Araçla Çıkacaklara Tavsiye düzce il başkanına kılıçdaroğlu geçmiş olsun ziyaretinde bulundumu

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Gruplar Belli Oldu

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde, gruplar ve ön eleme turlarındaki eşleşmeler belli oldu.

FIBA Basketbol Evi’nde, İsviçre’nin Mies kasabasında gerçekleştirilen kura çekiminde grup aşamasına kalacak, 8 takımın belirleneceği 3 eleme turu eşleşmelerinin yanı sıra 32 takımla oynanacak normal sezondaki 4 grup belirlendi.

1. ön eleme turu maçlarının 19-21 Eylül, 2. ön eleme turu müsabakalarının 24-26 Eylül ve 3. Ön eleme turu karşılaşmalarının ise 29 Eylül-2 Ekim’de oynanacağı organizasyonda grup aşaması maçları 10 Ekim’de başlayacak.

Normal Sezon

Türk temsilcilerinden Banvit C Grubu'nda, Beşiktaş Sompo Japan D Grubu'nda ve Gaziantep Basketbol ise B Grubu'nda mücadele edecek.

Normal sezonda 4 grupta oynanacak organizasyonda her gruba elemelerden ikişer takım eklenecek. Grupların dağılımı şöyle:

-A Grubu: Monaco (Fransa), Hapoel Holon (İsrail), Murcia (İspanya), Enisey (Rusya), Dinamo Sassari (İtalya), EWE Baskets (Almanya)
-B Grubu: Gaziantep Basketbol, Elan Chalon (Fransa), Iberostar Tenerife (İspanya), Neptunas (Litvanya), Ventspils (Letonya), PAOK (Yunanistan)
-C Grubu: Banvit, AEK (Yunanistan), Umana Reyer (İtalya), Olimpija (Slovenya), medi Bayreuth (Almanya), SIG Strasbourg (Fransa)
-D Grubu: Beşiktaş Sompo Japan, Sidigas Avellino (İtalya), Stelmet Zielona Gora (Polonya), BC Oostende (Belçika), CEZ Basketball Nymburk (Çekya), Aris (Yunanistan)

Ön Eleme Turu 

Organizasyonda 1. ön eleme turu eşleşmeleri şöyle:

-Dinamo Tiflis (Gürcistan)-Divina Seguros Joventut (İspanya)
-Keravnos (Kıbrıs Rum Kesimi)-Avtodor Saratov (Rusya)
-Bosna Royal (Bosna Hersek)-MHP Riesen Ludwigsburg (Almanya)
-Karposh Sokoli (Makedonya)-Kalev Cramo (Estonya)
-Donar Groningen (Hollanda)-Vytautas (Litvanya)
-Sigal (Kosova)-Tsmoki-Minsk (Belarus)
-Kapfenberg Bulls (Avusturya)-Benfica (Portekiz)
-BC Lulea (İsveç)-Telenet Giants Antwerp (Belçika)  
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.