Öne Çıkanlar finans diyanet Mercan Erzincan 25 Ekim 2017 Gündemi halil ibrahim yıldız istanbul deniz otobüsleri Gündemde Bugün-3 Eylül 2016 Cumartesi ODEABANK SERMAYE ARTIRIMI scorpions irana mı gitti Medical Park Hastanesi Haberleri ilhan varankın cenaze törenine kimler katıldı 6746 sayılı kanun

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "SiHA’ların Yaptığı İş Teröristleri Yok Etmek"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu devleti dimdik ayakta tutmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız; SİHA’larla da yapacağız, tanklarla da yapacağız, toplarla da yapacağız. Tüm silahlarla güvenlik güçlerimizi donatarak bunları yapacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Belediyelerdeki başarıların, 2019 yılında hayata geçecek olan cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde istedikleri sonucu alabilmelerinin ilk şartı olduğunu vurgulayan Erdoğan, “2019 Mart’ı bizim için adeta olmazsa olmazdır. Onun için 2019 Mart’ında aday olacak belediye başkanlarımız, şu andaki mevcutlar hedefi 2019 Mart’ına değil 2019’un Kasım’ına koymalıdır” dedi.

“Bütün Dedikodular Ortadan Kalkmalı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Belediyelerimiz hakkında en ufak bir spekülasyona yer vermeyecek şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz lazım. Bütün dedikoduları, adeta sil baştan yapacak gibi, bu toplantıyla bir miladi adımın atılması gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum. Şehirlerdeki, ilçelerdeki, beldelerdeki bütün dedikoduların ortadan kalması için belediye başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize çok büyük işler düşüyor” diye konuştu.

“Bu Yolda Küsmek, Darılmak Yok”

Nefis uyarısını yineleyen Erdoğan, “Böylesine kritik bir yol ayrımında hiçbirimizin hesabi düşünmeye, nefsimizin peşine takılmaya hakkımız bulunmuyor. Hizmet yarışında tüm gücümüzle ve imkanlarımızla mücadeleye devam etmeliyiz. Bu yolda küsmek, darılmak, hele hele mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek hiçbir arkadaşıma kesinlikle yakışmaz” dedi.

“Desteğini Alamayacağımız Hiçbir Vatandaşımız Yok”

Erdoğan, AK Parti’nin bir dava partisini olduğunu ifade ederken, şunları kaydetti:
“Başarısızlığımızın bedeli, sadece AK Parti’nin iktidar kaybetmesi olsa bu çok küçük bir bedel olur. AK Parti’nin başarısızlığı demek, Türkiye’nin elindekileri kaybetme tehlikesiyle yüz yüze kalması demektir. Ülkemizin kaderiyle partimizin kaderinin bütünleştiği bir süreçten geçiyoruz. AK Parti kazandığında Türkiye, Türkiye kazandığında AK Parti kazanıyor. Bunun için milletimizin tamamıyla kucaklaşmalıyız.
Seçimde başarı çıtamız asgari yüzde 50 artı 1 oy elde etmektir ama asıl hedefimiz milletimizin tamamının gönlünü fethetmektir. ‘AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlığını’ varlık sebebi, hatta ekmek kapısı haline getirmiş küçük bir kesimi hariç tutarsak, yeteri kadar gayret gösterirsek ülkemizde desteğini alamayacağımız hiçbir vatandaşımızın bulunmadığına inanıyorum. Yeter ki çalmadık kapı, sıkmadık el, bakmadık göz bırakmayalım.”

“SİHA’lara Yönelik İddialar Çarpıklığın En Son Örneği”

Konuşmasında ana muhalefete yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Hakkari’de silahlı insansız hava aracının (SİHA) sivilleri vurduğu yönündeki açıklamasına işaret ederek, şunları dedi:
“Biz kendi kaderimizi ülkemizin kaderiyle bütünleşmiş olarak görürken, ana muhalefet partisinin milletvekilleri maalesef teröristlerle aynı safta olmak için adeta can atıyorlar. Daha da kötüsü bu partinin genel başkanı da devletinin ve milletinin yanında yer alarak bu milletvekillerinden hesap sormak yerine benzer tavırlar içine girmekten çekinmiyor.
Terörle mücadele operasyonlarında ülkemize çok büyük imkanlar sağlayan silahlı insansız hava araçlarına yönelik iddialar, bu çarpıklığın en son örneğidir. Terörle mücadele ederken sivillerin zarar görmemesine yönelik hassasiyetimizi herkes gıpta ile takip eder ve takdirlerini belirtirken, birilerinin suyu bulandırmak için uğraşması ibretlik bir hadisedir.”

“Hiçbir Milletvekilinin Böyle Bir Hakkı Yok”

Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarda dahi sivillerin zarar görmemesi politikasından taviz vermediğini belirten Erdoğan, “Türkiye’nin terörle mücadele yönteminden ve son dönemde elde ettiği ciddi başarılardan rahatsız olmaya terör örgütünün hakkı olabilir, terör örgütünü destekleyen birtakım güçler de bundan rahatsızlık duyabilir ama bu ülkenin hiçbir milletvekilinin böyle bir hakkı yoktur. Silahlı insansız hava araçlarıyla sivillerin hedef alındığı gibi tam da terör örgütünün uluslararası alana taşımak isteyeceği türden bir iddiayı gündeme getirmenin siyasetle, insan haklarıyla ilgisi kesinlikle yoktur. Kendi ülkesine, kendi ülkesinin güvenlik güçlerine, kendi milletinin terörle mücadelesine husumet besleyenlere milletimiz hak ettiği dersi sandıkta mutlaka verecektir” diye konuştu.

Sizin Hayatınız Zaten Bu Milletle, Bu Milletin Değerleriyle Kavgayla Geçti”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Yalnız değiliz, milyonlarız; yürümekse yürümek, kavgaysa kavga” sözlerine de tepki gösterirken, “Ana muhalefetin başındaki zat, ‘Artık kavgaysa, kavga’ diyor. Hale bak. Sizin hayatınız zaten bu milletle, bu milletin değerleriyle, kutsallarıyla kavgayla geçti. Eğer bizimle kavga edeceksen bunu her fırsatta Avrupa Birliği’ne, yabancı ülkelere, kuruluşlara şikayet ederek zaten yapıyorsun. Bu zat, kendi ülkesini, devletini, milletini yabancılara şikayet ederek, hedef göstererek siyaset yapmayı alışkanlık haline getirdi. Üstelik bu kavgada da yalnız değil, terör örgütlerini, onların destekçisi odakları yanına alarak bu kavgayı büyütmeye çalışıyor” dedi.

“İnsanlara Akılların Alacağı Dilden Konuşmasını Da Biliriz”

Erdoğan, “Biz meşrebimiz gereği Yunus’un izinden gidiyoruz; ‘biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik’, biz siyaseti böyle yapıyoruz. Şunu da söyleyeyim, bu sevgi ve dostluk bunu hak edenler içindir. Düşmanlığı, ihaneti, fitneyi kendine yol edinenlerle kavga etmekten ise hiçbir zaman kaçmadık, kaçmayız. İnsanlara akılların alacağı dilden konuşmasını da biliriz. Yaşadığımız dönem ve içinde bulunduğumuz şartlar sebebiyle bizim ömrümüz zaten hep kavgayla geçti. Hayatımızın her döneminde Türkiye’ye ve Türk milletine düşman kim varsa onlarla kavga ettik, etmeyi de sürdürüyoruz. Darbecilerle, darbe heveslileriyle, vesayet odaklarıyla, karanlık lobilerle, terör örgütleriyle, her türden ihanet çeteleriyle kavgamızı Allah ömür verdikçe devam ettirmekte de kararlıyız. Kendimiz için değil uğruna canımızı vermeyi göze aldığımız değerlerimiz, ülkemiz, milletimiz, bayrağımız, ezanımız için yürüttüğümüz bu kavgada yanımızda olan herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Rabia İşareti Uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rabia işareti konusunda ise teşkilata uyarıda bulundu. Erdoğan, “Dikkat ediyorum, Rabia işaretini hala bilmeyen, öğrenemeyenler var galiba. Bu bizim partimizin sembolü. Bunu unutmayacağız” dedi. Salonda bulunan Parti Sözcüsü Mahir Ünal’a seslenen Erdoğan, “Herhalde bunu yazılı olarak göndereceksiniz başka çare yok” diye konuştu.
Rabia işaretinin felsefesinin ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Bunu Kılıçdaroğlu öğrenmemiş, varsın öğrenmesin ama önce biz çok iyi öğreneceğiz ve milletimize de anlatacağız” dedi.

“Ey Kılıçdaroğlu, Ey Yanındaki Kendini Bilmezler…”

Erdoğan, vatan topraklarında kimseye operasyon yaptırmayacaklarını da belirtirken, şöyle devam etti:
“Buna gayret edenler varsa ki, var, onlar da şu anda ya hapiste ya mezarda. İşte, ey Kılıçdaroğlu, ey yanındaki kendini bilmezler, silahlı insansız hava araçlarının yaptığı iş, bu vatana, bu millete ihanet eden teröristleri yok etmektir, bunu böyle biliniz. Sen bir gün başka konuşacaksın, bir gün başka... Biz sizi biliyoruz zaten, siz gökkuşağı gibisiniz, renkten renge devamlı giriyorsunuz. İşte bu siyasetçiye yakışan bir yürüyüş değildir. Onun için de 9 seçim, 9 mağlubiyet aldın, almaya da devam edeceksin.

“Sen Kimsin Ya, Neyi Bitireceksin”

Çünkü bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunanlar, bu milletin oyunu alamaz, bunu böyle bileceksin. Yani benim Mehmetçiğim kim? Bunlar bizim evladımız. Onları şehit edenler teröristler. ‘Onları yok etmek bizim görevimiz değil’ öyle mi? Ondan sonra utanmadan, sıkılmadan da çıkacaksın, ‘Dört yılda ben terörü bitiririm’ diyeceksin. Sen kimsin ya, neyi bitireceksin? Öyle lafla peynir gemisi yürümüyor. Sana beş tane koyun teslim etseler kaybeder gelirsin.
Bu devleti dimdik ayakta tutmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız; SİHA’larla da yapacağız, tanklarla da yapacağız, toplarla da yapacağız. Tüm silahlarla güvenlik güçlerimizi donatarak bunları yapacağız.

“Koalisyonunuzu Da Yaparsınız, Yolculuğunuza Devam Edersiniz”

Kandil’den sana destekler geliyor, memnunsun değil mi? Şimdi önümüzde, beraber kendi koalisyonunuzu da yaparsınız, beraber yolculuğunuza devam edersiniz. Sözde Adalet Yürüyüşü’nde de beraber yürüdünüz zaten. Bir tarafınızda PKK, onun desteği altında olanlar, öbür tarafınızda da FETÖ. İyi buldular birbirlerini. Benim milletim de bunlara gerekli olan dersi en kısa zamanda verecektir, ben buna inanıyorum.”

“Ben Ne Heykelimin Dikilmesini İstiyorum, Ne Bu Tür Görseller Yapılmasını”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmit Belediye Başkanlığı tarafından açılışı yapılan ve daha sonra kaldırılan büst hakkında da konuştu. Erdoğan, “Bazı belediyelerimizde, sayısı gerçi çok fazla değil, şahsımın heykel ve ya benzeri görsellerini yapmışlar. Bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bir defa bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bunları kaldırttık bu ayrı mesele, bizim belediyelerimiz bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler. Heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler. Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bir defa bilmemiz lazım, bundan sonra da kimse bu yola tevessül etmesin” diye konuştu. 
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.