Öne Çıkanlar Akın öztürk tutuklandı mı türkiye diplomatik istanbul galatasaray tsk ırak ekonomi iran Türkiye Heyeti sıcaklik izleme sistemini kim icat etti bugünün gündemi

Gebze  İnönü ASM’de Aile Hekimine Baltalı Saldırı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkan Yardımcısı ile birlikte Aile Hekimine baltalı saldırı girişimi teşebbüsü nedeniyle Gebze İnönü Aile Sağlığı Merkezini ziyaret etti.

Ergül E. Hastalara Ve ASM’de Görevli Personele Korku Dolu Dakikalar Yaşattı
Gebze İnönü Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Aile Hekimi S.E ilaç yazdırmak için müracaat eden Nermin E. isimli bayan yazdırmak istediği ilacı, kendisinin geçmiş de hiç kullanmadığı sistem üzerinde tespit edilmiştir. Aile Hekimi S.E  başkasının ilacını kendisi üzerine yazdırmak isteyen Nermin E.’ye başkasının ilacını kendi üzerine yazdıramayacağını bunun suç unsuru olduğunu hastanın kendisi geldiği takdirde muayenesi yapılıp gerekli ilaçların yazılacağı izah edilmiştir. Nermin E. Yazdırmak istediği İlacın eşi Ergül E.’ye ait olduğunu söylemiş yazılmasını istemiştir.

Muayene Edilmeden ilaç Yazılamayacağı Nermin E.’ye İzah Edildi.
Aile Hekimi S.E. ilaçların eşine ait olsa dahi hastanın muayene edilmeden  ilaç yazılamayacağı  Nermin E.’ye anlatılmıştır.  Bunun üzerine Nermin E.  ASM’den ayrılmıştır. Kısa bir süre sonra Nermin E.’nin eşi Ergül E. elinde balta ile Aile Sağlığı Merkezine gelerek balta ile Aile Hekimi S.E.’nın görev yaptığı odanın kapsını kırma girişiminde bulunmuş, monitörükırmış, kapının çelik kasası baltanın darbeleri ile yarılmıştır. Hastaların  sıra numarası almış olduğu monitörün çekil kasasıda darbe girişiminden nasibini alarak ezilmiştir.

 

Ergül E. Hastalara Ve ASM’de Görevli Personele Korku Dolu Dakikalar Yaşattı.
ASM’de etrafa hakaret ve küfür ve tehditler yağdıran Ergül E. Hastalara ve ASM’de görevli personele korku dolu dakikalar yaşattı. Daha sonra ASM’yi terk etmiştir. Yaşanan Korku dolu dakikalardan sonra Aile Hekim S.E beyaz kot verdi.  Olay kolluk kuvvetleri müdahale ederek ASM’deki olaylara sebebiyet veren Ergül E. Kısa süre içerisinde yakaladılar.  Sanık Ergül E. Daha önceden işlemiş olduğu suçlar olduğu için tutuklu yargılanmak üzere ceza evine gönderdi.

ASM Çalışanlarını Ve Aile Hekimi S.E Ziyaret
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Kocaeli Aile Hekimi Derneği Başkan Yardımcısı Sarper Ünal ile birliktegörevi başında baltalı saldırıya uğrayan Gebze İnönü  ASM Çalışanlarını ve Aile Hekimi S.E ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Üzücü olay hakkında bilgi aldı.

Çeker; Bunun Adı Düpedüz Sağlıkta TERÖR’dür
Daha sonra Gebze İnönü ASM önünde açıklamada bulunan  Çeker; ASM’de görevi başında hastalara şifa dağıtan Aile Hekimi S.E karşı yapılan baltalı saldırıyı  Türk Sağlık Sen olarak kınıyorum. Dedi. Çeker; Vatandaş sağlık çalışanına şiddet  uygulamayı bir hak olarak gördüğü süreci yaşamaktayız. Sağlık çalışanları görevleri başında tedirginler, Akşam eve sağ veya darp edilmeden dönebilir miyim kaygısı ile görevlerini ifa etmeye çalışmaktadırlar.  Bu tedirginlik hizmet kalitesine de etki etmektedir. Sağlık da yaşanan bu sıkıntılı sürece artık sağlıkta şiddet demek doğru değildir. Diyen Çeker; Bunun adı düpedüz Sağlıkta TERÖR’dür. Dedi.

Caydırıcı Tedbirler Alındığı Takdirde Sağlık’daki Şiddet(Terör) Son Bulacaktır
 Açıklamalarını sürdüren Çeker;  Yetkililer artık bu şiddet(Terör)’e dur diyecek yasaları biran önce çıkarmalıdırlar. Görevi başında  sağlık çalışanına saldırıya şiddet(Terör) uygulayanlar uzun süre kamu hizmetlerinden faydalanamamalı. Tutuklu yargılanmalı, ağır para cezasına çarptırılmalıdır. Bu ve buna benzer caydırıcı tedbirler alındığı takdirde sağlık daki şiddet(Terör) son bulacaktır. Sağlık daki şiddet(Terör) mağduru Aile Hekimi S.E ve ASM çalışanlarına geçmiş olsun. Diyen Çeker; Sendika olarak Hekim arkadaşımızın ve ASM VE Sağlık çalışanlarının yanındayız. Konunun takipçisi olacağız. dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.