Öne Çıkanlar Elif Sanchez Elektrikli Araç duman çiftçi BERAAT marmaris vodafone cumhurbaşkanı erdoğan türkiye Rabobank A.Ş. Doktor Fazıl Küçük TFF Yönetim Kurulu

FaturaLab 2023’te 50 Milyar TL’lik İşlem Hacmini Hedefliyor

Farklı finansman çözümleriyle alıcı, satıcı ve finansal kuruluşları tek platformda buluşturan Türkiye’nin lider ticaret finansmanı platformu FaturaLab, 2022 yılını 18 finansal kuruluş ile çalışarak, toplam 20 milyar TL’den fazla işlem hacmi ile tamamladı. FaturaLab CEO’su Emre Aydın, 2023 yılı hedeflerinin yüzde 150 büyüme ile 50 milyar TL olduğunu belirtirken, üye firma sayısını referans yöntemi ile büyütmeye devam edeceklerini, ticaretin her iki tarafında olabilecek ana firma üye sayısını 5 katı arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Aydın, “2023 yılında yeni ürünlerimizle finansal işlemlerin daha rahat yürütülmesi için iş dünyasının yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Pandemi sonrası gelişmeler, finansmana erişiminin önemini arttırırken, kullanımının doğru ve etkin olabilmesi için teknolojinin kullanımını ön plana çıkardı. Bu dönemde alacak tahsili ve fatura takibi daha da önem kazandı. Tüm işlemlerin online olarak yapıldığı, yoğun telefon görüşmeleri ve e-posta trafiğinin ortadan kaldıran FaturaLab’ın sunduğu “Tedarik Zinciri Finansmanı” ve “Onaylı Fatura Finansmanı” çözümleri iş dünyasının gözdesi oldu. Böylece FaturaLab, 2022 yılını başarılarla kapatarak,  2023’e de hem işlem hacmi, hem de çalıştığı şirket sayısıyla hızlı bir giriş yaptı. 

Geçen Yıl 20 Milyar TL’lik İşlem Hacmini Aştı

Alacak ve fatura tahsili işlemlerinin en yoğun olduğu sektörlerden perakende, elektronik, gıda, e-ticaret ve lojistik alanında faaliyette bulanan markalarla yoğun bir çalışma mesaisi yürüttüklerini belirten FaturaLab CEO’su Emre Aydın, 20 milyar TL’lik işlem hacmini geride bıraktıklarını söyledi. Elde ettikleri başarılarla birlikte 2023’e güçlü şekilde başladıklarını anlatan Aydın, “Finansman model ihtiyaçlarının efatura ve benzeri belgeler ile yapılması tercihinin zirve yaptığı 2022 yılında, alıcı-satıcı ve finansal kuruluş arasında devreye aldığımız çözümlerimiz sayesinde FaturaLab’ın sahadaki başarısının bilançosuna yansımasının mutluluğunu hep birlikte yaşadık” dedi. 

Toplu Üye Alımı için ortam uygun

FaturaLab’ın yeni yıla ilişkin finansal hedeflerinden söz eden Emre Aydın, şu ifadeleri kullandı: “Yeni yılı her geçen gün artan yeni üye ve işlem hacmi ile karşıladık. 2023 yılına ilişkin işlem hacmimizi 50 milyar TL’ye, yıllık veri hacmimizi ise 75 milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Finansmana erişim konusunda gelişmeleri takip ediyoruz, toplu üye alımı için altyapımızı geliştirerek ticaretin üç tarafına da odaklanarak büyümemizi sürdürüyoruz. 

2023 Penetrasyon ve Çeşitlenme Yılımız Olacak

FaturaLab’ın birlikte çalıştığı sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamaya dönük çalışmalarını 2023’te artıracağını aktaran Emre Aydın, şöyle konuştu: “Fonlama ve varlık çeşitliliği gibi iki alanda ticaretin finansmanına teknolojiyi bugüne kadar kullanılmamış biçimde dahil ederek, farklı ekosistemlerde bizimle çalışan üyelerimizin daha farklı ihtiyaçları için yeni ürünleri devreye alacağız. 2023 yılında yeni ürünlerimizle finansal işlemlerin daha rahat yürütülmesi için iş dünyasının yanında olmayı sürdüreceğiz. FaturaLab, bir ticari işlemde, işletme sermayesinin verimliliğini arttırmanın sadece alıcı veya satıcıya odaklanması ile değil, ticaretin her iki tarafına da fayda sağlayarak dengeli biçimde kullanılmasının sağlanmasını hedefliyor. Bu sayede tedarik zinciri finansmanının kapsamı geniş, etkisi yüksek ve faydasının ölçülebilir olmasını sağlıyor. Her projemizde fayda-etki analizi yaparak, sorunun sadece bir tarafın sorununun çözülmesi ile sürdürülebilir olmayacağını gözlemliyoruz.” 

20 Finansal Kurum İş Ortağı Bulunuyor

Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için finansal kurumlarla iş birliklerine gittiklerini anlatan FaturaLab CEO’su Emre Aydın, “Grup firmaları, tek platform ile tüm tedarikçilerine, FaturaLab’in finansal kurum iş ortağı vasıtasıyla erken ödeme sağlayabilecek, gerçek zamanlı mutabakat ile masrafsız, hızlı, şeffaf ve ölçülebilir olarak işletme sermayelerini yönetebilecekler” dedi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.