Öne Çıkanlar Darth Vader Cumhurbaşkanı Erdoğanın 35. il müftüleri toplantısı koruşması bilkent üniversitesi Müzik Festivali CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi Hakurk ahmet kaya termikel binali yıldırım ırak ziyareti fed faiz oranları istanbul metrobüs ücretleri çiçek fiyatları ekonomi

Bahçeli MHP Grup Toplantısında Konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Gerekirse Kandil’e gidin, gerekirse orayı taş üstünde taş bırakmayacak derecede yakın; gerekirse de Suriye’nin kuzeyine yıldırım gibi saplanın. Sayın Başbakan, varlığımızı dinamitlemeye çalışan terör örgütlerine karşı bugünden başlayarak askeri, siyasi ve ekonomik tedbirleri korkmadan kademeli şekilde devreye koyun” diye seslendi.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, özetle şöyle dedi:

“Hiç şüphe yok ki, bugünkü grup toplantımızı olağanüstü bir dönemde gerçekleştiriyoruz. Çünkü ülkemiz yoğun bakımdadır. Her gün oluk oluk kan kaybediyoruz. Her gün cami avlularında toplanarak bayrağa sarılı şehit naaşlarını kaldırıyoruz. Türkiye’miz felaket üstüne felaket yaşıyor. Adeta ölümle imtihan ediliyoruz. Adeta kurşuna diziliyor, günden güne infaz ediliyoruz. Açıkça itiraf edelim ki, acılara gömülmüş, gözyaşlarıyla boğulmuş bir Türkiye gerçeğiyle yüz yüzeyiz. Dün yapılan vahim hatalar; bugün mermi, bomba, mayın ve düşmanlık olarak önümüze koyuluyor.

-“HIRSIZ İÇERİDE OLDUĞU İÇİN HİÇBİR KAPININ KİLİT TUTMADIĞINI GÖRÜYORUZ”-

Dün atılan yanlış adımlar; bugün ihanet, melanet ve rezalet serisine dönüşüyor. Milli Mücadele yıllarında dahi görülmemiş bir fitne kuşatması altındayız. Hırsız içeride olduğu için hiçbir kapının kilit tutmadığını görüyoruz. Yedi düvelle savaşırken bu kadar durgunluk ve çaresizlik yaşanmamıştı. İstiklal mücadelemiz esnasında, cepheden cepheye koşup, imkansızlıkları imanla ve inançla eritirken bu denli umutsuzlukla karşılaşılmamıştı. Geçmişte Osmanlı’ya hasta adam muamelesi yapanlar, şimdilerde işbirlikçileri vasıtasıyla Türkiye’yi içten içe çürütmek ve çökertmek amacıyla tüm güçlerini seferber ediyorlar.

-“TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNİN EN KÖTÜ, EN BUHRANLI GÜNLERİNİ YAŞAMAKTADIR”-

Cumhurbaşkanı ne söylerse söylesin, Başbakan hangi bahaneye sığınırsa sığınsın, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kötü, en buhranlı günlerini yaşamaktadır. Ve bu AKP iktidarının mimar ve müellifi olduğu yıkım ve çözülme süreçlerinin eseridir."

 

-“CUMHURİYET HALK PARTİSİ, KOMİSYONUN KURULUŞ ADI VE AMACI DIŞINDA FARKLI FARKLI İSTEKLERDE BULUNMUŞ, SUDAN BAHANELERLE UZLAŞMA SÜRECİNİ SABOTE ETMİŞTİR”-

Yeni anayasa çalışmalarına işaret eden MHP Genel Başkanı şöyle devam etti:

“Görüldüğü kadarıyla, komisyonun adı ve görevine ilişkin maddelerin müzakereleri sırasında kurulan masa devrilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi, komisyonun kuruluş adı ve amacı dışında farklı farklı isteklerde bulunmuş, sudan bahanelerle uzlaşma sürecini sabote etmiştir. 24. Dönemde ismi belirlenen; ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Uzlaşma Komisyonu’ tabirini beğenmeyen CHP, söz konusu komisyonun ismini Türkiye’yi Darbe Hukukundan Arındırma Komisyonu şeklinde değiştirilmesini dayatmıştır. Elbette CHP’ye göre komisyona isim bahane, uzlaşma masasını yıkmak şahanedir. Anayasa’nın ilk dört maddesi herkesten evvel bizim vazgeçilmezimiz, üzerinde pazarlık kabul etmeyecek kırmızı çizgilerimizdir. Fakat hem AKP’nin hem de CHP’nin bu konuda kafaları oldukça karışıktır.

-“KILIÇDAROĞLU’NUN ANAYASA’NIN İLK ÜÇ MADDESİNE TUTARSIZ BAKIŞI ASLINDA SIR DEĞİLDİR”-

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Anayasa’nın ilk üç maddesine tutarsız bakışı aslında sır değildir. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında, katıldığı bir televizyon programında Anayasa’nın ilk üç maddesinin değişebileceğini söyleyen CHP lideridir. Aradan kısa bir süre sonra u dönüşü yapan da yine aynı kişidir. Bugünkü şartlarda CHP’nin malum nedenlerden dolayı anayasa uzlaşma sürecini tıkaması doğru ve isabetli olmamıştır.

-“AKP ANAYASAYI BAŞKANLIK SİSTEMİYLE PEŞİNEN KİLİTLEMİŞTİR”-

AKP anayasayı başkanlık sistemiyle peşinen kilitlemiştir. Erdoğan üstüne vazife olmadığı halde anayasa sürecine vadeler biçmiştir. Erdoğan’ın dümen suyunda hareket edip kaçak saraya fiili sözcülük yapan TBMM’nin Sayın Başkanı’nın anayasadan ziyade başkanlık sistemine odaklanması büyük bir talihsizliktir. Parti içi dengelerin ve son günlerde ivme kazanan tartışmaların anayasa uzlaşma komisyonuna yansıması CHP adına bir kayıptır. Fırsattan istifade eden TBMM Başkanı’nın CHP olmadan da, diğer partilerle anayasa yapılabileceğini söylemesi maksat ve haddini aşan bir değerlendirmedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak tam bir mutabakat zemini oluşmadan anayasa hazırlığının sonuç vermeyeceğini, verse bile kapsayıcı olmayacağını düşünüyoruz. Bize göre ana muhalefet partisi olmadan anayasa yazımına teşebbüs etmek kesinlikle sakıncalı ve mahsurludur.

-“CHP’NİN İKNA EDİLİP MASAYA DAVETİNİN SAĞLANMASI LAZIMDIR”-

Bu itibarla CHP’nin ikna edilip masaya davetinin sağlanması lazımdır. Aksi takdirde anayasa hazırlığı ölü doğacaktır. 78 milyonun birliği ve beraberliğinin asgari şartlarını ihtiva etmesi gereken yeni anayasa kesinlikle bir kişinin ihtiraslarına kurban verilemeyecektir. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ı mutlu etmek, başkanlık hayaline temin etmek için anayasa yapamayız, yapmayacağız.

-ANAYASA ÇAĞRISI-

Biz Sayın Kahraman’dan TBMM’ni onurlu bir şekilde temsil etmesini bekliyor, siyasi parti gruplarına parmak sallayan, Erdoğan’ın gizli gündemine kurşun asker gibi uyan tavrından vazgeçmesini ümit ediyoruz. CHP’nin uzlaşmaz tutumunu bırakarak insiyatif almasını diliyor, anayasa yapımıyla ilgili sürecin kaldığı yerden bir an önce devamını arzuluyoruz.”

-"ÜLKEMİZİN HER YERİNDE CENAZE NAMAZI KILINMAKTADIR"

 

"Türkiye sanki savaştadır. Ülkemizin her yerinde cenaze namazı kılınmaktadır" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Deyim yerindeyse Türkiye Cumhuriyeti’nin ana karargâhına canlı bomba saldırısı yapılmıştır. AKP’nin müsamahası ve çözüm süreciyle bomba ve silah depolayan terör örgütü iyice azmış, ülkemizi kan gölüne çevirmiştir. Anlaşılan başkent Ankara bedenlerine bomba saran teröristlerin ve arkalarında duran şer güçlerin yeni eylem sahasıdır. Başbakan ve Cumhurbaşkanı saldırıdan hemen sonra terörist saldırıyı Salih Neccar isimli YPG’li bir katilin yaptığını açıklamışlardır. Ancak çok geçmeden Ankara saldırısını TAK isimli PKK’nın taşeron örgütü üstlenmiştir. Hatta bu saldırıyı düzenleyen terörist için Van’da utanmadan, sıkılmadan taziye çadırı dahi açılabilmiştir. Başbakan Davutoğlu ise Ankara’daki saldırı için ‘TAK’ın üstlenmesi YPG bağlantısını ortadan kaldırmaz’ sözleriyle önceki söz ve duruşundan kısmen sapmıştır. Ha TAK, ha YPG; ha PKK, ha PYD; hiç fark etmeyecek, hiçbir şekilde gerçekleri değiştirmeyecektir.

 

-“ERDOĞAN BAŞKANLIK DERDİNDE, DAVUTOĞLU EYLEM PLANLARI AÇIKLAMANIN PEŞİNDEDİR”-

Erdoğan başkanlık derdinde, Davutoğlu eylem planları açıklamanın peşindedir. Erdoğan altın varaklı koltuklarda keyif sürmekte, Davutoğlu sarayın elinde oyuncak olduğuyla kalmaktadır. Diyorlar ki, sabrımız taşmak üzere. Diyorlar ki, bıçak kemiğe dayandı. Hep aynı hikayeler, hep aynı suya sabuna dokunmayan diklenmeler. Gelin görün ki, canlı bombalar Türkiye’de cirit atmaktadır. Suikastçılar her yerde, ajanlar, casuslar her köşededir. Şu anda katillerin nerede keşif yaptıkları, nereyle ilgili ölüm planları yaptıkları meçhuldür.

Sorarım sizlere; Milli İstihbarat Teşkilatı niye vardır ve ne işe yaramaktadır?

Bu kuruluşumuz ihmalin mi yoksa derin uykunun mu pençesindedir?

İçişleri Bakanı neyle meşguldür?

Varsayalım ki, Ankara katili YPG’li veya değil; ne değişecektir?

Yine Erdoğan, terör örgütlerinin yuvalandığı her yerde Türkiye’nin operasyon yapma hakkı olduğunu söylemektedir. Elbette hakkımız vardır.

-AK PARTİ HÜKÜMETİNE ÇAĞRIDA BULUNDU-

O halde AKP hükümetine çağrıda bulunuyorum.

Milli muhalefet olmadığını yalana dolana batarak ilan eden Davutoğlu’na sesleniyorum.

Türkiye’nin milli güvenliğini kim tehdit ediyor, Türk milletine kim husumet besliyor ve insanımıza kim kurşun sıkıyorsa aranıp bulunarak derhal cezalandırılmalıdır.

-“GEREKİRSE DE SURİYE’NİN KUZEYİNE YILDIRIM GİBİ SAPLANIN”-

Sayın Davutoğlu, gerekirse Kandil’e gidin, gerekirse orayı taş üstünde taş bırakmayacak derecede yakın; gerekirse de Suriye’nin kuzeyine yıldırım gibi saplanın.

YPG’ye top atışlarını durdurun diyen, PYD’yi müttefikliğe terfi ettiren ABD’ye aldırmadan, Rusya’nın provokasyonlarına takılmadan Türkiye’nin gücünü dosta da düşmana da gösterin.

Meşru müdafaamız için PKK/PYD’nin bulunduğu, nifak saçtığı her yeri tertemiz yapın ve bu aziz milleti terör illetinden kurtarın.

ABD-Rusya Suriye’de geçici ateşkeste anlaşması tavşana kaç tazıya tut taktiğidir.

Sayın Başbakan, varlığımızı dinamitlemeye çalışan terör örgütlerine karşı bugünden başlayarak askeri, siyasi ve ekonomik tedbirleri korkmadan kademeli şekilde devreye koyun.

-“HDP’Lİ SÖZDE MİLLETVEKİLLERİNİN DOKUNULMAZLIKLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE, HER CAYDIRICI ÖNLEMİ AŞAMA AŞAMA ALIN”-

TBMM’de terörü kınamaktan, üç partinin hazırladığı metne imza atmaktan dahi imtina eden PKK şubesi HDP’li sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkları başta olmak üzere, her caydırıcı önlemi aşama aşama alın.

Ve de zihni, fikri, dili kapkara kesilen aydın müsveddelerinin hazırladıkları ihanet bildirilerini de başlarına geçirin.

-“BUNLARI YAPARSANIZ DEMOKRATİK ELEŞTİRİLERİ SAKLI KALMAK KAYDIYLA HER ZAMAN DESTEKÇİNİZ, HER DAİM ARKANIZDADIR”-

Milliyetçi Hareket Partisi bunları yaparsanız demokratik eleştirileri saklı kalmak kaydıyla her zaman destekçiniz, her daim arkanızdadır.

Bilinsin ki, milli bekamızı yıkmaya, tarihi haklarımızı imha etmeye kalkışan fitne kampanyasına karşı her fedakârlığı yapmaya hazırız.

Biz Türk milletinin yanındayız. Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatma konusunda yeminliyiz.

Haydi Sayın Erdoğan, haydi Sayın Davutoğlu; Türk milleti sizden cesur, kararlı, atılgan ve yürekli adımlar beklemektedir.

Verilmiş bir sözünüz yoksa, elinizi tutacak, boynunuzu bükecek bir anlaşmanız bulunmuyorsa PKK’yı kazıyın, PYD’yi yok edin, içimize sızmış ajan provokatörleri meşru müdafaa çerçevesinde tesirsiz hale getirin.

Beklemeyin, gecikmeyin, zamana oynamayın ve de Türkiye’nin potansiyel kudretini harekete geçirerek gereğini yapın.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.